Poznaliśmy obu finalistów Intel Extreme Masters Chicago 2019 i zaskoczenia raczej nie ma. W decydującym meczu wystąpią bowiem ENCE oraz Team Liquid, które podczas rozegranych minionej nocy spotkań półfinałowych pokonały odpowiednio MIBR i Team Vitality.

ENCE 2 : 1 MIBR
Mirage 9:16 Train 16:5 Dust2 16:7

Nie da się ukryć, że ENCE nie zaczęło zbyt dobrze swojego meczu. Finowie mieli ogromne problemy z rywalami, którzy przecież z konieczności musieli występować wraz ze swoim trenerem. Ale po MIBR w ogóle nie było tego widać, dlatego też to właśnie ten zespół schodził na przerwę z pięciopunktowym prowadzeniem, które do końca spotkania zdążył jeszcze podwyższyć do poziomu siedmiu oczek. Ta potwarz to dla Aleksiego "allu" Jalliego i jego kolegów było zbyt wiele. Na obu kolejnych mapach wzięli się więc oni ostro do roboty i widać było tego efekty, bo ani na Trainie, ani też na Duście2 drużyna z Brazylii nie nawiązała już żadnej rywalizacji. Ba, nie była ona nawet w stanie zdobyć więcej niż siedem oczek i finalnie poległa w całym meczu wynikiem 1:2.

Team Liquid 2 : 0 Team Vitality
Dust2 16:11 Overpass 16:9  Mirage 

Ostatnie wyczyny Teamu Liquid w pełni uzasadniają traktowanie tej formacji jako głównego faworyta każdej imprezy, na której się pojawi. I o tym, że nie jest to traktowanie na wyrost, mogliśmy się przekonać także w nocy, gdy podopieczni Erica "adreNa" Hoaga gładko rozprawili się z Teamem Vitality, czyli teoretycznie drugą najlepszą drużyną świata. Najwyraźniej jednak między pierwszym a drugim miejscem rankingu HLTV istnieje spora przepaść. Wszak w pewnym momencie Liquid prowadziło już na Duście2 13:3 i chociaż potem pozwoliło oponentom na lekki comeback, to koniec końców i tak wygrało 16:11, by potem praktycznie bez żadnych problemów przypieczętować swój awans wynikiem 16:9 osiągniętym na Overpassie.

Już dziś o 21:30 rozegrany zostanie wielki finał, w którym ENCE podejmie Team Liquid. Spotkanie to wraz polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Chicago 2019 zapraszamy do naszej relacji.