Historia lubi się powtarzać – porażka North z CR4ZY oznacza, że Duńczycy po raz kolejny o miejsce na Majorze będą musieli powalczyć w turnieju Play-in. Tego problemu nie mają za to podopieczni niemieckiej organizacji, którzy są już pewni występu w pierwszej fazie StarLadder Major Berlin 2019.

CR4ZY 2 : 0 North

(Europe Minor – finał drabinki przegranych)
Overpass Vertigo Mirage Dust2 Train Inferno Nuke
16 10 Mirage 5 7
6 2
16 9 Dust2 6 6
7 0
Nuke

North udanie weszło w wybranego przez rywali Mirage'a, otwierając go trzema zdobyczami z rzędu. Międzynarodowa piątka nie zamierzała jednak pozwolić na eskalację przewagi Duńczyków i szybko się pozbierała. W efekcie, po upływie kilku rund po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie 5:4 i nie straciła go już do końca pierwszej połowy. Duża w tym zasługa Otto "ottoNd" Sihvo, który w kapitalnym stylu poradził sobie w sytuacji 1 na 3, powodując problemy ekonomiczne po stronie rywali. Przed zmianą stron CR4ZY zgromadziło dziesięć oczek, a biorąc pod uwagę to, że drugą połowę miało rozgrywać po teoretycznie łatwiejszej stronie, za którą uchodzi CT, miało wszystkie karty w ręku. Sytuację osiemnastej drużyny świata jeszcze bardziej poprawiła wygrane pistole, bowiem różnica wzrosła już do siedmiu punktów. Skandynawowie próbowali powrócić do pojedynku, ale rozpędzeni podopieczni Luki "emiego" Vukovicia byli już nie do zatrzymania. Ostatecznie pewnie triumfowali 16:7.

Nemanja "huNter" Kovač i kompani bez większych problemów poradzili sobie w pistoletówce, a następnie z tylko jedną stratą zgarnęli także drugie oczko. Duński zespół zdołał złapać rytm, najpierw odrabiając straty, a następnie wysuwając się na dwurundowe prowadzenie. Na niewiele się to zdało, gdyż wielonarodowościowa ekipa zaczęła odzyskiwać kontrolę nad przebiegiem wydarzeń, dokładając do swojego dorobku pięć kolejnych rund. Zanim zawodnicy zeszli na przerwę, CR4ZY odskoczyło przeciwnikom na dystans trzech punktów. Gdy niżej notowana drużyna po raz drugi lepiej strzelała z pistoletów, coraz bardziej prawdopodobny stawał się scenariusz zakładający zakończenie serii po dwóch mapach. Szczególnie że trenowani przez Torbjørna "mithaR" Nyborga gracze nie zamienili w punkt również pierwszej rundy z pełnym ekwipunkiem. Druga połowa w całości należała do reprezentantów CR4ZY, którzy dzięki zwycięstwu 16:6 zakwalifikowali się na nadchodzącego Majora!

Końcowa klasyfikacja Europe Minor Championship Berlin 2019 prezentuje się następująco:

1. mousesports 30 000 $
2. CR4ZY 15 000 $
3. North 5 000 $
4. Fnatic
5-6. BIG, NoChance
7-8. Team Ancient, Sprout