W tamtym roku wszyscy zachwycaliśmy się Astralis, w tym natomiast pozostaje nam bić pokłony przed Teamem Liquid. Ekipa z Ameryki Północnej sięgnęła bowiem po kolejny triumf, tym razem wygrywając Intel Extreme Masters Chicago 2019. Jednym z głównych ojców tego sukcesu był prezentujący od dawna świetną formę Jonathan "EliGE" Jablonowski, który został nagrodzony przez serwis HLTV tytułem MVP całej imprezy.

Dla Liquid turniej w stanie Illinois był niesamowicie łatwą przeprawą – dość powiedzieć, że zespół ten na przestrzeni całej imprezy stracił zaledwie jedną mapę, a przecież przyszło mu mierzyć się m.in. z G2 Esports, Teamem Vitality oraz ENCE. Co ciekawe, w starciu z każdą z tych drużyn jedną z bardziej wyróżniających się postaci był wspomniany już EliGE, który wykręcał niesamowite liczby. Przez kilka ostatnich dni jego rating ani razu nie spadł poniżej poziom 1,12, nie dziwi więc fakt, że Amerykanin przodował pod względem większości istotnych statystyk indywidualnych. Stosunek eliminacji do zgonów? 22-latek najlepszy. Obrażenia zadane na rundę? Również on. Fragi zdobywane na rundę? Także Jablonowski. Wobec tego eksperci HLTV nie mieli innego wyboru – to właśnie jemu musieli przyznać nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza zawodów.

Dla EliGE'A jest to już trzecie wyróżnienie tego typu. W przeszłości otrzymywał on tytuł MVP także podczas DreamHack Masters Dallas 2019 oraz światowych finałów ESL Pro League Season 9.