iNcontroL
fot. Jennika Ojala / ESL

Nie żyje Geoffrey „iNcontroL” Robinson

W wieku 33 lat zmarł Geoffrey „iNcontroL” Robinson – zawodnik, komentator, analityk i weteran międzynarodowej sceny StarCraft. Jak podano za pośrednictwem Twittera, Amerykanin odszedł nagle w sobotę, zaledwie kilka godzin po ostatnim występie na żywo. Nie podano dokładnej przyczyny śmierci, a wspomniano jedynie o „nagłej chorobie”.

iNcontroL rozpoczął swoją profesjonalną karierę 20 lat temu, tuż po premierze pierwszej części StarCraft. Już jako nastolatek znany był jako jeden z najlepszych zawodników amerykańskiej sceny, a wraz z rozwojem społeczności i powstawaniem kolejnych międzynarodowych turniejów zaczął występować jako reprezentant USA. Choć jako zawodnik nie odnosił wielkich sukcesów na zagranicznych arenach, jeszcze przed premierą StarCraft 2 postanowił spróbować swoich sił w roli komentatora i analityka i to właśnie w tej roli dał się poznać szerszej publiczności.

Jako komentator i ekspert wziął udział w większości dużych, międzynarodowych mistrzostw. Był także stałym bywalcem lub gospodarzem podcastów oraz jednym z pionierów livestreamingu w branży esportowej. W 2009 roku został kapitanem dywizji SC2 w Evil Geniuses – organizacji w tamtych czasach uznawanej za jedną z największych i najbardziej wpływowych na świecie. Dzięki swojemu charakterowi i poczuciu humoru stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na scenie oraz jednym z filarów całej społeczności.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 15-21 lipca

Za nami bardzo intensywny tydzień, w którego trakcie byliśmy świadkami wielu znaczących wydarzeń na krajowej i światowej scenie esportowej. To na prze...