Dzień po pożegnaniu z amerykańskim Minorem w szeregach Sharks Esports doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Na ławce rezerwowych wylądowało bowiem aż dwóch graczy, zaś sama ekipa ogłosiła plany permanentnych przenosin do Ameryki Północnej.

Przypomnijmy, że w Berlinie Sharks zajęło najgorsze z możliwych miejsc, tj. czwarte. Z tego powodu nie tylko nie awansowało na Majora, ale nawet nie dostało się do turnieju Play-in, gdzie mogłoby jeszcze o ten awans powalczyć. Największą karę za to niepowodzenie ponieśli doświadczony Renato "nak" Nakano oraz najmłodszy stażem Rodrigo "RCF" Caponero – obaj wylądowali na rezerwie i jednocześnie wystawiono ich na listę transferową. – Po długim okresie gry w tym samym składzie uznaliśmy, że nadszedł czas na zmiany. RCF i nak to świetni gracze i głęboko doceniamy wszystko, co zrobili dla Sharks, uważamy jednak, że to odpowiedni moment, by wprowadzić do zespołu nieco świeżej krwi i spróbować wejść na wyższy poziom. (...) Nadal analizujemy nasze opcje odnośnie do nowych graczy i nic nie jest jeszcze przesądzone – przyznał trener ekipy, Hélder "coachi" Sancho, w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu HLTV.

Co ciekawe, na tym zmiany się nie kończą. Okazuje się bowiem, że formacja już niedługo pożegna się z ojczyzną i na stałe przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Wcześniej tą drogą podążyły m.in. FURIA Esports i Luminosity Gaming, nic więc dziwnego, że z takiej opcji zamierza skorzystać także Sharks. Powód? Oczywiście szansa na rozwój oraz regularną rywalizację z mocniejszymi niż w Ameryce Południowej ekipami. – Stwierdziliśmy, że powinniśmy przenieść drużynę do Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu będziemy mogli grać z niższym pingiem i walczyć o udział we wszystkich najważniejszych imprezach na świecie. Przeprowadzimy się do USA przed startem kolejnego sezonu, wcześniej jednak udamy się do Europy na bootcamp – zapowiedział coachi.

W tej sytuacji skład Sharks Esports prezentuje się następująco:

  • Raphael "exit" Lacerda
  • Leonardo "leo_druNky" Oliveira
  • Jhonatan "jnt" Silva
  • Hélder "coachi" Sancho – trener
  • Renato "nak" Nakano – lista transferowa
  • Rodrigo "RCF" Figueiredo – lista transferowa