W minionym tygodniu cztery formacje dołączyły do grona uczestników StarLadder Major Berlin 2019 – zostały one wyłonione poprzez Minory dla Europy oraz obu Ameryk. Na tym emocje się jednak nie kończą, gdyż dziś do gry wchodzą drużyny z Azji (w tym jedna z Afryki) oraz regionu CIS.

W gronie tych pierwszych znajduje się m.in. TYLOO, czyli najbardziej rozpoznawalna ekipa z Chin. Dodatkowo zespół ten jako jeden z niewielu w stawce może pochwalić się posiadanym już doświadczeniem na Majorze oraz innych wielkich imprezach. Zestawić ze składem Hansela "BnTeTa" Ferdinanda można prawdopodobnie tylko Grayhound Gaming, które mogliśmy oglądać już przy okazji pierwszego w tym roku Majora. Podopieczni znanego z x-kom teamu Neila "NeiLa_M" Murphy'ego i tym razem będą mieli chrapkę na awans, ale najpierw będą musieli poradzić sobie z grupą pościgową w postaci chociażby MVP PK, 5Power Gaming czy też Avant Gaming.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

24 lipca
10:00 Grayhound Gaming vs Energy Esports BO1
10:00 MVP PK vs ALPHA Red BO1
11:15 5Power Gaming vs Avant Gaming BO1
11:15 TYLOO vs FFAmix BO1
12:30 mecz wygranych grupy A BO3
12:30 mecz wygranych grupy B BO3

A co w Europie Wschodniej? Cóż, tutaj na współorganizowanej przez Valve imprezie wystąpił tylko Team Spirit, a i tak zrobił to jeszcze przed rewolucją kadrową, która miała miejsce na początku marca. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że z CIS na pewno wypłyną debiutanci, pytanie tylko kim konkretnie będą. Gdybyśmy mieli spojrzeć na same nazwy, to zapewne największe szanse na upragniony awans dalibyśmy forZe, które jednak dopiero co zmieniło trenera. Dalej natomiast... trudno powiedzieć. Może zaskoczyć Syman Gaming, niewiadomą jest Gambit Youngsters. Główny problem polega na tym, że większość tych drużyn dotychczas biła się co najwyżej w mało prestiżowych rozgrywkach online i dopiero teraz zaprezentują się one na międzynarodowej imprezie.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

24 lipca
16:00 forZe vs Syman Gaming BO1
16:00 Team Spirit vs DreamEaters BO1
17:15 Unique Team vs Gambit Youngsters BO1
17:15 Nemiga Gaming vs Warthox Esport BO1
18:30 mecz wygranych grupy A BO3
18:30 mecz wygranych grupy B BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z azjatyckiego Minora oraz Minora CIS.