Grayhound Gaming, TYLOO, forze, DreamEaters. Co łączy te cztery ekipy? One mogą być już pewne gry w fazie pucharowej swoich regionalnych Minorów, ale to dopiero połowa ekip, która ostatecznie powinna znaleźć się w play-offach. Drugą połowę poznamy już dziś.

Wśród azjatyckich formacji o sporym rozczarowaniu mogą mówić reprezentanci ALPHA Red, którzy zaczęli zmagania od zwycięstwa z MVP PK, a potem długo jak równy z równym walczyli z TYLOO. Ostatecznie jednak musieli pogodzić się z przegraną, ale wieczorem ponownie postarają się awansować, tym razem mierząc się ze wspomnianym już MVP lub FFAmix. W  drugiej grupie blisko promocji do kolejnego etapu jest natomiast Avant Gaming, które musi podnieść się po sromotnej porażce z Grayhound. Okazją do tego będzie starcie ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Energy Esports z Południowej Afryki a chińskim 5Power Gaming.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

25 lipca
10:00 Energy Esports vs 5Power Gaming BO3
10:00 MVP PK vs FFAmix BO3
13:00 Avant Gaming vs Energy/5Power BO3
13:00 ALPHA Red vs MVP PK/FFAmix BO3

W regionie CIS uniknąć kolejnej kompromitacji spróbuje Team Spirit. Rosyjsko-ukraiński skład typowany był jako jeden z głównych faworytów całej imprezy, a tymczasem już na starcie został rozgromiony przez DreamEaters. Dlatego też teraz powalczy o życie z Nemigą Gaming i, jeżeli uda mu się pokonać Białorusinów, także z Warthox Esport. Niepewne swego losu jest również Gambit Youngsters, chociaż akurat ta drużyna będzie musiała rozegrać zaledwie jeden mecz. Z kim? To się dopiero okaże – potencjalnymi rywalami podopiecznych Ivana "F_1NA" Kochugova są Syman Gaming oraz pokonany przez nich już wcześniej Unique Team.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

25 lipca
16:00 Syman Gaming vs Unique Team BO3
16:00 Team Spirit vs Nemiga Gaming BO3
19:00 Gambit Youngsters vs Syman/Unique BO3
19:00 Warthox Esport vs Spirit/Nemiga BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z azjatyckiego Minora oraz Minora CIS.