Przed startem trwającego sezonu profesjonalnych rozgrywek League of Legends jednym z faworytów do mistrzostwa europejskiej ligi było Misfits Gaming. Zespół działający pod banderą brytyjskiej organizacji był bogaty w gwiazdy i oczekiwania wobec niego były ogromne. Superskład ten nie był jednak w stanie im sprostać – podczas wiosennych zmagań Misfits nie zapewniło sobie nawet miejsca w play-offach i wszystko wskazuje na to, że podobny los czeka go również w rundzie letniej. Nie może więc dziwić fakt, że zarząd zdecydował się na zmiany. I to konkretne, bo przed startem piątego tygodnia LEC 2019 Summer na najwyższym szczeblu rozgrywek zagrał cały skład akademii.

Na tym jednak nie kończy się przebudowa w obozie Królików – dzisiaj z organizacją pożegnało się dwóch czołowych zawodników, czyli Paul "sOAZ" Boyer oraz Kang "GorillA" Beom-hyun. Samo dołączenie obu tych graczy do Misfits było miłym zaskoczeniem dla fanów formacji. sOAZ reprezentujący dotychczas barwy samych najlepszych europejskich drużyn, jak Fnatic czy Origen, zasilił szeregi MSF zaraz po zdobyciu tytułu wicemistrza świata. GorillA również ma na koncie ten zaszczytny tytuł, choć ostatni raz w finale Worlds grał w sezonie 2015. Nie umniejszało to jednak jego zasługom – każdy miał w pamięci duet PrillA, czyli Kima "PraYa" Jong-ina razem z Gorillą. Wszyscy liczyli, że podobny sukces 24-latek osiągnie razem ze Stevenem "Hansem samą" Livem, jednak jak już wspomnieliśmy, oczekiwania okazały się dalekie od rzeczywistości.

Co dalej z Misfits? Przed nami jeszcze przecież cztery tygodnie zmagań w ramach League of Legends European Championship i choć szanse na play-offy ciągle oddalają się od MSF, to nie są one zupełnie skreślone. Ostatni tydzień zespół akademii zakończył z bilansem 1-1, pokonując Rogue Esports Club, ale ulegając Splyce. Podczas nadchodzącej kolejki na Królików czekają wydaje się nieco łatwiejsi rywale w postaci Fnatic oraz EXCEL. Pełny harmonogram LEC możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.