Po dwóch dniach zmagań lista uczestników azjatyckiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 została skrócona o połowę. W grze pozostały bowiem tylko cztery drużyny, wśród których znalazły się Avant Gaming oraz MVP PK.

To właśnie te formacje dołączyły do Grayhound Gaming i TYLOO, które awans do play-offów zagwarantowały sobie już wczoraj. O wiele trudniejszą przeprawę ma za sobą jednak MVP, które dziś musiało wygrać aż dwa mecze, a wszystko to z powodu wczorajszej porażki z ALPHA Red. Koreańczycy nie mieli więc już miejsca na błędy, ale mimo to nie ustrzegli się ich. Z tego powodu spotkanie z FFAmix, mimo że zakończone już po dwóch mapach, momentami miało zaskakująco wyrównany przebieg. Wyrównany był także rewanżowy pojedynek z ALPHA, podczas którego byliśmy już świadkami trzech potyczek. Niemniej tylko jedną z nich, na Vertigo, wygrali Tajowie – pozostałe dwie padły łupem Seon-Ho "xety" Sona i spółki, którzy zrewanżowali się swoim oponentom za wcześniejsze upokorzenie, jednocześnie przypieczętowując swój awans do kolejnego etapu Minora.

Zaledwie jeden mecz rozegrało dziś natomiast Avant, które teoretycznie mogło dostać się do play-offów już wczoraj, ale nie było w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu Grayhound. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszą postawę drużyny z Antypodów, fakt ten nie dziwi. Euan "sterling" Moore wraz z kolegami niemiłosiernie męczyli się bowiem z 5Power Gaming i potrzebowali aż trzech wyrównanych map, by ostatecznie pokonać tego rywala. Zresztą w pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że zespół z Oceanii opuści serwer z pustymi rękoma, ale na swoje szczęście w porę przerwał on comeback 5Power na Inferno i doprowadził do dogrywki, by to w niej koniec końców zatriumfować.

Komplet dzisiejszych wyników prezentuje się następująco:

25 lipca

Mecz przegranych grupy A

10:00 Energy Esports 0:2 5Power Gaming
Train 3:16
Inferno 10:16

Mecz przegranych grupy B

10:00 MVP PK 2:0 FFAmix
Inferno 16:13
Nuke 16:9

Decydujący mecz grupy A

13:00 Avant Gaming 2:1 5Power Gaming
Overpass 16:11
Mirage 13:16
Inferno 19:16

Decydujący mecz grupy B

13:00 ALPHA Red 1:2 MVP PK
Vertigo 16:13
Inferno 7:16
Mirage 8:16

Zawody powrócą już jutro o godzinie 10:00 – wtedy to Grayhound Gaming podejmie MVP PK, zaś trzy godziny później TYLOO zmierzy się z Avant Gaming. Po więcej informacji na temat azjatyckiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.