Po dwóch dniach dobiegła końca faza grupowa azjatyckiego Minora i Minora CIS, ale nie ma czasu na odpoczynek. Już dziś rusza faza pucharowa, emocje więc rosną. A wraz z nimi rośnie również stawka – wszak awans na StarLadder Major Berlin 2019 coraz bliżej.

Nie ma się co czarować. Nikt chyba nie wyobraża sobie, że w finale górnej drabinki wystąpi ktoś inny niż Grayhond Gaming i TYLOO. Obie te formacje od samego początku traktowane były jako główni faworyci berlińskiej imprezy i w fazie grupowej nie zawiodły, nie ponosząc ani jednej porażki. Kolejnymi przeszkodami na ich drodze będą odpowiednio MVP PK oraz Avant Gaming, czyli drużyny o wiele niżej notowane. Czy wobec tego czekają nas dwa szybkie zwycięstwa po 2:0? Tak podpowiadałby rozum, ale serce ma nadzieję, że może wydarzy się jakaś niespodzianka – ot tak po prostu, by było ciekawiej.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

26 lipca

Półfinał drabinki wygranych

10:00 Grayhound Gaming vs MVP PK BO3
13:00 TYLOO vs Avant Gaming BO3

O wiele ciekawiej zapowiadają się zmagania ekip z Europy Wschodniej. Wszystko dlatego, że już o 16:00 naprzeciwko siebie staną forZe i Team Spirit, które wedle wszelkich przedturniejowych przewidywań miały się spotkań dopiero w finale drabinki wygranych. I pewnie by się to udało, gdyby nie fatalna wpadaka Spirit już na starcie imprezy, która przekreśliła szanse tej drużyny na pierwsze miejsce w grupie. No ale dzięki temu w drugiej parze zobaczymy pojedynek DreamEaters z Syman Gaming, który powinien być szczególnie ważny dla Rosjan. Dotychczas nie doznali oni bowiem goryczy porażki i zapewne chętnie przedłużyliby tę serię, jednocześnie stawiając poważny krok na drodze do nadchodzącego Majora.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

26 lipca

Półfinał drabinki wygranych

16:00 forZe vs Team Spirit BO3
19:00 DreamEaters vs Syman Gaming BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z azjatyckiego Minora oraz Minora CIS.