Przed nami przedostatni już dzień zmagań w ramach azjatyckiego Minora oraz Minora CIS. Dziś dwie formacje, po jednej z każdego regionu, zapewnią sobie awans na StarLadder Major Berlin 2019 i o ile na największym kontynencie na ziemi o promocję rywalizują doświadczone już ekipy, tak w Europie Wschodniej mamy do czynienia z majorowymi debiutantami.

Grayhound Gaming i TYLOO jeszcze przed rozpoczęciem zawodów w Berlinie uchodziły za dwóch głównych kandydatów do czołowych lokat. O żadnym zaskoczeniu nie ma więc mowy – to właśnie ta dwójka powalczy między sobą o jeden z dwóch biletów na niemieckiego Majora. Faworyt? Trudno powiedzieć, bo i jedni, i drudzy nie mieli dotąd większych problemów, chociaż należy pamiętać, że podopieczni chińskiej organizacji zdążyli już stracić jedną mapę podczas meczu z ALPHA Red, podczas gdy ich rywale z Antypodów nadal mają czyste konto. Tak czy inaczej, to spotkanie dopiero o 13, bo wcześniej przedłużyć swoje szanse na udział przynajmniej w turnieju Play-in spróbują MVP PK oraz Avant Gaming. Przegrany tego starcia definitywnie pożegna się z marzeniami o grze na najważniejszej imprezie półrocza.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

27 lipca

1. runda drabinki przegranych

10:00 MVP PK vs Avant Gaming BO3

Finał drabinki wygranych

13:00 Grayhound Gaming vs TYLOO BO3

Ciekawie jest za to wśród drużyn ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Bo o ile obecność forZe w finale drabinki wygranych w żadnym stopniu nie szokuje, tak już udział w tymże meczu Syman Gaming jest sporym zaskoczeniem. Napędzana przez świetnie grającego Nicolasa "Keoza" Dgusa formacja wczoraj poradziła sobie jednak z DreamEaters, pokonując faworyzowanych oponentów 2:1. Niemniej to była dopiero przystawka przed daniem głównym w postaci potyczki właśnie z forZe. Rosjanie to przecież zdecydowanie najmocniejszy skład całego Minora, który, zdaje się, pierwszy w swojej historii awans na Majora ma już w kieszeni. A może wcale nie? Wszystko zależeć będzie właśnie od Syman. Ciekawie zapowiada się również starcie 1. rundy drabinki dolnej, podczas którego wspomniane już DE postara się uniemożliwić Teamowi Spirit udział w trzecim z rzędu współorganizowanym przez Valve turnieju.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

27 lipca

1. runda drabinki przegranych

16:00 Team Spirit vs DreamEaters BO3

Finał drabinki wygranych

19:00 forZe vs Syman Gaming BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z azjatyckiego Minora oraz Minora CIS.