To już pewne – Grayhound Gaming wystąpi na drugim Majorze z rzędu. Podopieczni australijskiej organizacji w dzisiejszym finale drabinki wygranych azjatyckiego Minora okazali się lepsi od TYLOO i mogą już przygotowywać się do gry na berlińskiej imprezie. Na drugim biegunie znalazło się natomiast Avant Gaming, które po porażce z MVP PK definitywnie pożegnało się z azjatyckim Minorem.

MVP PK 2 : 0 Avant Gaming
Dust2 16:11 Inferno 16:9  Nuke 

Pierwszy sobotni pojedynek lepiej zaczął się dla MVP, które prowadziło już 4:0. Wtedy jednak przebudziło się Avant, które zgarnęło aż dziewięć punktów z rzędu i na przerwę schodziło z prowadzeniem 9:6! Tak udana połowa zapewne rozbudziła nadzieje graczy z Antypodów, ale szybko zderzyli się oni ze ścianą. Okazało się bowiem, że ich koreańscy rywale świetnie radzą sobie w ataku. I to na tyle świetnie, że po przejściu na stronę terro oddali oni przeciwnikom zaledwie dwa oczka i opuszczali Dusta2 z korzystnym dla siebie rezultatem 16:11. W obliczu tej porażki Avant już się nie podniosło i na Inferno na dobrą sprawę nie podjęło rękawicy. A to była woda na młyn Azjatów, którzy pewnie parli przed siebie i bardzo szybko zatriumfowali 16:9, zachowując tym samym szanse na upragniony awans na Majora.

Grayhound Gaming 2 : 1 TYLOO
Inferno 16:14 Dust2 6:16 Train 22:20

W drugim dzisiejszym meczu spotkały się bez wątpienia dwie najlepsze drużyny całego Minora. Nie dziwi więc fakt, że już na Inferno Grayhound i TYLOO stoczyły ze sobą niezwykle wyrównany pojedynek, który o mało co nie skończył się dogrywką. Zabrakło naprawdę niewiele, ale koniec końców górą byli podopieczni Neila "NeiLa_M" Murphy'ego, którzy dzięki serii sześciu zdobytych z rzędu punktów wygrali rzutem na taśmę 16:14. Na odpowiedź Azjatów nie trzeba było długo czekać, bo już na kolejnej mapie, Duście2, z zaskakującą łatwością rozprawili się oni ze swoim oponentami. Mało kto raczej spodziewał się wyniku 16:6, a to właśnie w takim wymiarze TYLOO zatriumfowało, doprowadzając tym samym do Traina. Na nim zaś mieliśmy niemalże powtórkę z Inferno. Niemalże, bo akurat tutaj do dogrywki faktycznie doszło. Grayhound zmarnowało bowiem aż cztery rundy meczowe i niewiele brakowało, a mogłoby pluć sobie w brodę. Niemniej gracze NeiLa_m zdołali się obronić, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.


Decydujący mecz już jutro o 14:00 – wtedy to MVP PK zmierzy się z Grayhound Gaming. Wygrany tego meczu awansuje na StarLadder Major Berlin 2019, przegrany zaś weźmie udział w turnieju Play-in. Po więcej informacji na temat azjatyckiego Minora zapraszamy do naszej relacji.