fot. Republic of Simracers

Polska Liga Esportowa wesprze zmagania wirtualnych kierowców

Polska Liga Esportowa do tej pory kojarzona była z działalnością w obrębie Counter-Strike’a: Global Offensive oraz League of Legends. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że PLE poszerzyło horyzonty i postawiło pierwszy krok w świecie wirtualnych wyścigów.

Liga organizowana przez Fantasy Expo rozpoczęła bowiem współpracę z Republic of Simracers, a więc zmaganiami przeznaczonymi dla graczy Assetto Corsa, które powoli wkraczają w czwarty sezon. Nadchodząca odsłona zawodów będzie inspirowana amerykańską serią IMSA SportsCar Championship, a w jej ramach odbędzie się osiem punktowanych wyścigów – pierwszy z nich zaplanowany jest już na 18 sierpnia. Do dyspozycji kierowców zostanie oddanych pięć modeli samochodów typu GT. Udział w Republic of Simracers Season 4 GTE powered by Polska Liga Esportowa jest bezpłatny, jednak chętni mogą wesprzeć ligę poprzez donacje, za które przewidziane są bonusy. Mowa między innymi o możliwości używania własnych skinów do samochodów czy też wyróżnieniu na stronie.

Do uczestnictwa w lidze potrzebna jest rzecz jasna pełna wersja Assetto Corsa na PC oraz dwie płatne modyfikacje. Więcej informacji na temat zmagań, ich regulamin oraz formularz rejestracyjny można odnaleźć na oficjalnej stronie Republic of Simracers.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

RFRSH uzgodniło warunki sprzedaży Astralis i Origen

W połowie miesiąca świat obiegły informacje, iż Astralis oraz Origen staną się niezależne od RFRSH Entertainment i będą podlegały pod nowo stworzoną f...