Na dobry początek tygodnia zaserwowano nam trzy spotkania z udziałem polskich formacji, które kontynuowały rywalizację w różnych internetowych rozgrywkach. Niestety, poniedziałek nie był najlepszym dniem w ich wykonaniu, wszak żadna z rodzimych piątek nie zaznała dzisiaj smaku zwycięstwa.

Coraz bliżej odpadnięcia z LOOT.BET/CS Season 3 jest Youngsters, które uległo ad hoc gaming. Choć do zakończenia serii potrzebne były trzy mapy, to wynik 1:2 nie do końca oddaje przebieg pojedynku. Trudno powiedzieć o nim, że był wyrównany, skoro każda z lokacji była zdominowana przez jedną ze stron. Ostatecznie to niemiecko-szwajcarska drużyna mogła cieszyć się z pierwszego triumfu w bieżącej odsłonie zmagań, zaś miks Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego ma na swoim koncie już dwie porażki.

Nieco później na serwerze zameldowali się gracze Me & the Boys, którzy debiutowali dzisiaj w Alienware Game Arena 2019 Split 3. Nie był to z pewnością wymarzony debiut Szymona "Crityourface'a" Pluty i kompanów, gdyż na obu mapach byli oni wyraźnie gorszą drużyną od ECLOT Gaming. Po stronie broniącej na Inferno Polacy zgarnęli tylko dwa punkty i choć po przejściu do ataku ich gra wyglądała już zdecydowanie lepiej, to nie zdołali oni odwrócić losów spotkania. Więcej obiecywać mogliśmy sobie po Duście2, gdzie formacja znad Wisły po pierwszej połowie traciła do rywala tylko trzy oczka. W drugiej części meczu ECLOT przejęło jednak inicjatywę i pewnie domknęło serię.

Na koniec dnia, również w ramach rozgrywek sponsorowanych przez Alienware, adwokacik stanął w szranki z międzynarodowym Unique Teamem. O ile na Trainie Paweł "byali" Bieliński i spółka potrafili przez długi czas dotrzymywać kroku rywalom (do wyniku 9:9), to Mirage był już popisem umiejętności 86. ekipy świata. Cztery rundy po stronie CT były szczytem możliwości adwokacika, bowiem właśnie na tej wartości zatrzymał się jego licznik na drugiej mapie.

Poniżej prezentujemy pełną listę poniedziałkowych spotkań polskich zespołów: 

5 sierpnia
15:55 Youngsters 1:2 ad hoc gaming Nuke 8:16
Mirage 16:7
Train 8:16
17:00 Me & the Boys 0:2 ECLOT Gaming Inferno 9:16
Dust2 7:16
19:00 adwokacik 0:2 Unique Team Train 9:16
Mirage 4:16