STS
fot. Riot Games

Jeden z trzydziestu dwóch. Foldy sheet ostatniego dnia LEC

Połowa meczów ostatniego tygodnia League of Legends European Championship została już rozstrzygnięta. Po ich zakończeniu liczba pozostałych scenariuszy uszczupliła się z ponad tysiąca do zaledwie trzydziestu dwóch. Z każdym kolejnym dzisiejszym meczem liczba ta będzie się zmniejszała o połowę, aż zostanie już tylko jedna opcja. Ale przecież nie będziemy bezczynnie czekać na rozwój akcji, czyż […]

Połowa meczów ostatniego tygodnia League of Legends European Championship została już rozstrzygnięta. Po ich zakończeniu liczba pozostałych scenariuszy uszczupliła się z ponad tysiąca do zaledwie trzydziestu dwóch. Z każdym kolejnym dzisiejszym meczem liczba ta będzie się zmniejszała o połowę, aż zostanie już tylko jedna opcja. Ale przecież nie będziemy bezczynnie czekać na rozwój akcji, czyż nie?

Ta zabawa może słono kosztować

Przed startem tego tygodnia szanse G2 Esports na pierwsze miejsce były bardzo wysokie. Wynosiły bowiem 93,75%, co jest zdecydowanie wysokim wynikiem. Jednak przez pewne czynniki (jak na przykład, no nie wiem, 13-godzinne streamy zawodników czy gra w papier-kamień-nożyce o możliwość gry Kha’Zixem) G2 przegrało wczorajszy mecz, a do tego Fnatic odniosło zwycięstwo. To wbrew pozorom mocno odbiło się na szansach Samurajów w kontekście pierwszego miejsca. Teraz bowiem ich szanse na fotel lidera wynoszą „zaledwie” trzy czwarte. To też całkiem wysokie prawdopodobieństwo, ale jeśli dzisiaj przegrają z EXCEL, a Fnatic pokona Rogue, pomarańczowo-czarni rzutem na taśmę zajmą pierwsze miejsce.

Drużyna G2 Esports Fnatic Fnatic
1. miejsce 75% (24 / 32)
25% (8 / 32)
Warunek 1. miejsca
G2>XL
albo
FNC<RGE
G2<XL i FNC>RGE
2. miejsce 25% (8 / 32) 62,5% (16 + (8/2)* / 32)

*podwójna dogrywka

Ateny wzywają

Choć walka o pierwsze miejsce między G2 Esports i Fnatic będzie zacięta, to nie jest jedyna stawka nadchodzących meczów. Ekipa Martina „Rekklesa” Larssona wciąż nie ma pewnego miejsca w czołowej dwójce, gwarantującego grę meczu juggernautów oraz finałów w Atenach. Rzutem na taśmę szanse Fnatic może pogrzebać Splyce, które mimo wczorajszej porażki ma jeszcze możliwość awansu w tabeli na pozycję wicelidera.

Drużyna Fnatic Fnatic Splyce
2. miejsce 62,5% (16 + (8/2)* / 32) 12,5% ( (8/2)* / 32)
Warunek 2. miejsca FNC>RGE
albo
SPY<MSF
FNC<RGE i SPY>MSF i SPY>FNC**
3. miejsce 12,5% ( (8/2)* / 32) 87,5% (24 + (8/2)* / 32)

*podwójna dogrywka, **kursywą oznaczone są mecze dogrywkowe

Schalke zero cztery – zero presji, czwarte miejsce pewne

Podczas gdy inne formacje będą walczyły o poprawę swojego miejsca w tabeli i lepsze rozstawienie w play-offach, los jednej z drużyn jest już wyryty w kamieniu. Mowa tu o FC Schalke 04, które niezależnie od rezultatu jakiegokolwiek z dzisiejszych meczów zajmie czwarte miejsce na koniec fazy zasadniczej. Wynika to bezpośrednio z liczby wygranych meczów – do trzeciego w tabeli Splyce Schalke dzielą dwa mecze, zaś do piątego Origen aż trzy.

M Ł Y N I E C  w samym środku tabeli

Niektóre drużyny walczą o pierwsze miejsce, inne o czołową dwójkę, jeszcze inne tylko o honor. Cztery formacje natomiast wciąż nie mają pewnego miejsca w play-offach i ich los rozstrzygnie się dopiero dzisiaj. Mowa tu o Origen, Rogue, Teamie Vitality oraz SK Gaming. Trzy pierwsze mają taki sam bilans zwycięstw, ale ekipa Oskara „Selfmade’a” Boderka również nie pożegnała się na dobre z fazą pucharową.

Drużyna Rogue Vitality Origen Origen SK
Play-offy 75% (24 / 32) 75% (20 + (8/2)* / 32) 37,5% (12 / 32) 12,5% ( (8/2)* / 32)
Warunek play-offów RGE>FNC
albo
(S04>VIT SK>OG)
VIT>S04
albo
(SK>OG i VIT>SK**)
albo
(OG>SK i FNC>RGE)
(OG>SK i  S04>VIT)
albo
(OG>SK i FNC>RGE)
SK>OG i S04>VIT i SK>VIT**
Brak miejsca w play-offach 25% (8 / 32) 25% (4 + (8/2)* / 32) 62,5% (20 / 32) 87,5% (24 + (8/2)* / 32)

*podwójna dogrywka, **kursywą oznaczone są mecze dogrywkowe

Jeszcze więcej meczów

Całkiem prawdopodobne, że pięć nadchodzących meczów nie będą ostatnimi, jakie będą potrzebne do pełnego rozstrzygnięcia klasyfikacji. Spośród wszystkich trzydziestu dwóch pozostałych scenariuszy w czternastu z nich, czyli blisko połowie, dojdzie do remisu nierozstrzygniętego ani przez rezultaty bezpośrednich meczów, ani liczbę zwycięstw w drugiej połowie splitu. Każdy z nich to jedynie podwójna dogrywka, ale w dwóch przypadkach zobaczymy dwa takie mecze – o drugie oraz o piąte miejsce.

NIEROZSTRZYGNIĘTY
Jakikolwiek remis 1 razy 2-way tie 2 razy 2-way tie
Scenariuszy zawierających 14 / 32 12 / 32 2 / 32
Prawdopodobieństwo wystąpienia 43,75% 37,5% 6,25%

Nieważne ile meczów nas czeka – wszystkie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja rozpocznie się o 16:45, a pierwszy mecz wystartuje kwadrans później. Harmonogram ostatniego tygodnia oraz aktualną klasyfikację możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Świetna passa Elazera trwa. Polak w półfinale GSL vs The World!

W ten czwartek rozpoczęły się rozgrywki w ramach prestiżowego GSL vs The World. Już w pierwszej rundzie mogliśmy oglądać niezwykle ekscytujący mecz z...