STS
Jankos, G2 Esports, LEC 2019 Summer Split Week 6
fot. Riot Games

G2 Esports pierwszym uczestnikiem Worlds 2019, Rogue w play-offach LEC!

Jedno spotkanie, a jakże ważne dla wielu drużyn z naszymi rodakami w składzie. Dzisiejsza wygrana SK Gaming w meczu z Origen nie tylko przedłużyła szansę formacji Oskara „Selfmade’a” Boderka na play-offy LEC, nie tylko pogrążyła na dobre nadzieje fanów i graczy OG na miejsce w czołowej szóstce, ale w niemałym stopniu dotknęła też Rogue oraz […]

Jedno spotkanie, a jakże ważne dla wielu drużyn z naszymi rodakami w składzie. Dzisiejsza wygrana SK Gaming w meczu z Origen nie tylko przedłużyła szansę formacji Oskara „Selfmade’a” Boderka na play-offy LEC, nie tylko pogrążyła na dobre nadzieje fanów i graczy OG na miejsce w czołowej szóstce, ale w niemałym stopniu dotknęła też Rogue oraz G2 Esports. I to był bardzo błogosławiący dotyk.

Zespół Kacpra „Inspireda” Słomy, Pawła „Woolite’a” Pruskiego i Oskara „Vandera” Bogdana może być już spokojny o miejsce w play-offach letniej rundy LEC. Co więcej, rezultat meczu Łotrzyków nie będzie miał żadnego wpływu na ich pozycję w tabeli. O wszystkim zadecyduje spotkanie Schalke 04 z Vitality. Na dobrą sprawę nie ma to jednak większego znaczenia, bowiem Splyce jako trzecia formacja fazy zasadniczej będzie miała prawo wyboru rywala w pierwszej rundzie play-offów, a tym będzie ekipa z piątej lub szóstej lokaty.

Wspomnieliśmy również, że wynik meczu SK z Origen miał również wpływ na G2. Tu jednak wykraczamy już poza LEC i rozpatrujemy znacznie szerszy sukces, jakim bez wątpienia jest możliwość występu na Worlds. Eliminacja OG z walki o play-offy europejskiej ligi oznacza, że zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego został pierwszym uczestnikiem tegorocznych Mistrzostw Świata dzięki wystarczającej liczbie Championship Points. Nawet jeśli Samurajowie zajmą ostatecznie trzecie miejsce, czyli najniższe możliwe, na ich koncie będzie widniało 160 CP. Najbliżej nich może być Fnatic, ale łącznie pomarańczowo-czarnym uda się skumulować tylko 140 CP. To oznacza, że G2 ma pewne miejsce w ostatnim meczu Regional Qualifier, którego uczestnicy mogą być spokojni udziału w Worlds.

Niewykluczone, że dzisiaj w nocy poznamy drugiego uczestnika MŚ 2019. To za sprawą play-offów LCS, gdzie mistrzowskiego tytułu broni Team Liquid. Ponieważ podobnie jak w europie wicemistrz wiosennej rundy już nie liczy się w walce, margines błędu Liquid jest bardzo duży. Jedyna opcja, w której zobaczymy ich w północnoamerykańskim RQ, to podwójna porażka w pozostałych meczach play-offów oraz wicemistrzostwo i 100 punktów CP dla Cloud9. Jeśli więc C9 poniesie porażkę w dzisiejszym półfinale z CLG, to Yilliang „Doublelift” Peng i spółka będą mieli gwarancję uczestnictwa w Worlds.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprout z awansem do ESL Pro League, NiP blisko spadku do ESEA MDL!

Europejskie baraże o ESL Pro League wkroczyły w decydującą fazę. Po zakończeniu fazy Pre-Relegation przyszła pora na ich właściwy etap, gdzie na stole...