fot. ESL/Helena Kristiansson

NiP ratuje honor! Szwedzi rzutem na taśmę utrzymali miejsce w ESL Pro League

Czterodniowe zmagania w ramach europejskich baraży o ESL Pro League dobiegły końca. Dzisiaj zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w drugiej ich fazie – dowiedzieliśmy się, która ekipa wywalczyła ostatnie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak również kto wystąpi w kolejnym sezonie ESEA Mountain Dew League.

W pierwszym spotkaniu dnia na serwerze stawili się gracze Teamu Spirit oraz Ninjas in Pyjamas. Na wybranym przez rosyjsko-ukraiński skład Inferno trudno było wskazać faworyta po pierwszej połowie, gdyż zakończyła się ona wynikiem 8:7 na korzyść Szwedów. Po przerwie ponownie nieco lepiej strzelali Skandynawowie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie w serii. Overpass nie był już tak wyrównany, bowiem przed zmianą stron faworyzowany zespół miał trzy oczka przewagi, a po przejściu do obrony oddał rywalom tylko jeden punkt i triumfował 16:7. Tym samym wschodnioeuropejska formacja zaprzepaściła ostatnią szansę na awans do EPL.

Z kolei Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i spółka, nie po raz pierwszy w barażach, stanęli naprzeciw Teamu Heretics. Uczestnicy nadchodzącego Majora mieli okazję zrewanżować się za niespodziewaną porażkę z etapu Pre-Relegation i rzeczywiście udało im się tego dokonać. Najpierw jedenasta siła świata wygrała na Nuke’u, a potem nieznacznie uległa na Inferno. Zwycięzca tego meczu miał zostać wyłoniony na Duście2, gdzie NiP zdominował francusko-belgijską drużynę, zdobywając aż dziesięć rund w premierowej odsłonie pojedynku. Niżej notowana ekipa starała się odwrócić losy potyczki, ale reprezentanci szwedzkiej organizacji nie zamierzali pozwolić na odebranie sobie triumfu w całym spotkaniu i finalnie domknęli mapę wynikiem 16:11. Taki wynik był równoznaczny z utrzymaniem przez Patrika „f0resta” Lindberga i spółkę miejsca w Pro Lidze.

18 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

12:00 Team Spirit 0:2 Ninjas in Pyjamas
Inferno 12:16
Overpass 7:16

Finał drabinki przegranych

15:00 Team Heretics 1:2 Ninjas in Pyjamas
Nuke 10:16
Inferno 16:12
Dust2 11:16

Przypomnijmy, że w poprzednich dniach w ESL Pro League zameldowali się zawodnicy Windigo Gaming i Sprout.

Pełna lista uczestników 10. sezonu europejskiej dywizji EPL wygląda następująco:

Aristocracy Astralis BIG FaZe Clan
Fnatic G2 Esports HellRaisers Heroic
mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas North
OpTic Gaming Sprout Team Vitality Windigo Gaming
Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Roach Gen.G, LCK 2019 Spring Split

Koniec fazy grupowej w LCK. Wiemy, kto zagra w play-offach

Ku końcowi zmierzają sezony w największych ligach regionalnych. Dziś bramy fazy grupowej zostały zamknięte w przypadku League of Legends Championship...

>