Przygoda Illuminar Gaming w play-offach LOOT.BET/CS Season 3 trwa dalej! W drugiej rundzie dolnej drabinki Polacy po zaciętym boju pokonali Gambit Youngsters i przedłużyli swoje szanse na triumf w całych rozgrywkach.

Gambit Youngsters 1 : 2 Illuminar Gaming
Overpass 10:16 Mirage 19:15 Vertigo 18:22

Nadwiślańska piątka udanie zainagurowała grę po stronie atakującąej na Overpassie, bowiem zgarnęła cztery oczka z rzędu. Potem tym samym odpowiedzieli rywale, jednak po serii zwycięstw Gambit Youngsters ponownie do głosu doszło iHG. Ostatecznie w pierwszej połowie w udziale naszym rodakom przypadło aż jedenaście punktów. Po wygranej pistoletówce Gambit nieco zbliżyło się do polskiej ekipy, lecz ta kontrolowała sytuację i ostatecznie triumfowała 16:10.

Po przejściu na Mirage'a w pierwszej części znowu lepiej prezentowała się piątka Pawła "innocenta" Mocka, tym razem przystępując do drugiej partii pojedynku z trzypunktową zaliczką. Pomimo przegranej pistoletówki reprezentanci Illuminar odpowiedzieli w kolejnej rundzie i wydawało się, że lada moment domkną mapę. Nic z tych rzeczy – choć rodzima drużyna prowadziła już nawet 15:10, to nie wykorzystała żadnej z pięciu rund meczowych, za co została skarcona w dogrywce, w której nie zapunktowała ani razu.

Rozwój akcji na Vertigo również wskazywał na to, że będziemy świadkami wyrównanej batalii. I rzeczywiście tak było, gdyż przed przerwą różnica pomiędzy oboma zespołami wynosiła tylko jedno oczko na korzyść rosyjsko-estońskiego składu. Uczestnicy ostatniego Minora CIS ponownie znaleźli się pod ścianą i musieli walczyć o doprowadzenie do dogrywki, co udało im się po raz drugi w serii. Na szczęście Polacy nie pozwolili na powtórkę z drugiej lokacji i wykończyli mapę, a zarazem zwyciężyli w całym spotkaniu wynikiem 2:1.

W kolejnej rundzie fazy pucharowej trzeciego sezonu LOOT.BET/CS Illuminar Gaming zmierzy się z triumfatorem meczu pomiędzy DreamEaters i HAVU Gaming. W gwoli przypomnienia innocent i spółka to ostatni polscy przedstawiciele w internetowych rozgrywkach.