fot. ESL

Krótka przygoda NaToSaphiXa w Heroic. Duńczyk pożegnany po zaledwie trzech miesiącach

Swego czasu Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen wyrobił sobie opinię naprawdę zdolnego gracza. Transfer Duńczyka do rodzimego Heroic uważano więc za strzał w dziesiątkę, ale koniec końców okazało się inaczej – po zaledwie trzech miesiącach 23-latkowi podziękowano za współpracę.

Największy rozgłos Sillassenowi przyniósł epizod w Sprout, z którą to ekipą sięgnął on m.in. po triumf w ESL Meisterschaft Summer 2018. Do Heroic trafił natomiast w maju tego roku, zajmując wówczas miejsce Daniela „mertza” Mertza. W trakcie kolejnych tygodni pojawił się wraz z nowymi kolegami na trzech lanach – podczas finałów ESL Pro League Season 9 oraz ESL One Cologne 2019 pomógł w zajęciu lokat 7-8., zaś przy okazji Intel Extreme Masters Chicago 2019 jego zespół zakończył rywalizację na pozycjach 5-6.

Mamy za sobą naprawdę bardzo dobrą, ale jednocześnie krótką przygodę z NaToSaphiXem – przyznał w oświadczeniu jeden z zawodników Heroic, Benjamin „blameF” Bremer. – Niestety wszystkie role nie dopasowały się tak, jak tego chcieliśmy i dlatego też zdecydowaliśmy się spróbować czegoś innego. Nie cieszy nas to, gdyż możemy zapewnić, iż jest tylko kilku graczy, którzy są tak dobrymi partnerami, jak NaToSaphiX. Świetna mentalność, poczucie humoru, wspaniała osobowość, którą chcesz mieć po swojej stronie niezależnie od tego, czy wygrywasz, czy przegrywasz. Życzę mu wszystkiego najlepszego w kolejnej drużynie – dodał.

Następcą NaToSaphiXa został znany m.in. z Fragsters oraz North Academy Johannes „b0RUP” Borup. 19-letni rifler od kilkunastu miesięcy związany był z Tricked Esport i w lipcu mogliśmy oglądać go w Poznaniu, gdzie jego zespół sięgnął po wicemistrzostwo Good Game League 2019. – To dla mnie ogromny krok naprzód i czekałem na coś takiego od dawna. Jestem dumny, że będę mógł reprezentować Heroic, chociaż ma to nieco słodko-gorzki posmak z uwagi na konieczność odejścia z Tricked. Chciałbym podziękować moim byłym kolegom z drużyny, trenerowi i władzom organizacji za uczynienie mnie graczem, którym dziś jestem – przyznał najnowszy nabytek ekipy Frederika „LOMME’A” Nielsena.

W tej sytuacji skład Heroic prezentuje się następująco:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Martin „stavn” Lund
  • Johannes „b0RUP” Borup
  • Frederik „LOMME” Nielsen – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar lepsze od Gambit Youngsters. Polacy wciąż walczą w play-offach LOOT.BET/CS

Przygoda Illuminar Gaming w play-offach LOOT.BET/CS Season 3 trwa dalej! W drugiej rundzie dolnej drabinki Polacy po zaciętym boju pokonali Gambit You...