WESA wszczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Ninjas in Pyjamas

Minął już prawie miesiąc od momentu, w którym na światło dzienne wypłynęły liczne patologie związane z działalnością Ninjas in Pyjamas. Afera w żadnym wypadku jednak nie przycicha, a nawet zatacza coraz większe kręgi.

Kilka dni temu głos znów zabrał przecież Robin „Fifflaren” Johansson, a dziś w sprawę zaangażowało się World Esports Association. Co ciekawe, jednym z sześciu członków rady wykonawczej tego podmiotu jest Hicham Chahine, czyli… CEO Ninjas in Pyjamas, którego nazwisko wielokrotnie wymieniane było podczas trwającego skandalu.

Powstała w 2016 roku unia esportowa zrzesza większość czołowych organizacji z całego świata (w tym również NiP), a jego misją jest dążenie do pełnej profesjonalizacji esportu. Nic więc dziwnego, iż WESA zdecydowała się wszcząć niezależne postępowanie wyjaśniające zamieszanie w szeregach jednego ze swoich członków – zajmie się nim Ian Smith, prawnik sportowy i komisarz Esports Integrity Coalition.

Do końca sierpnia Brytyjczyk będzie zbierał informacje na temat nieprawidłowości w szwedzkiej organizacji, która zgodziła się wspierać jego działania, przyznając mu między innymi dostęp do wszystkich potrzebnych dokumentów. Po zakończeniu dochodzenia Smith przedstawi publiczne oświadczenie podsumowujące jego odkrycia – do tego czasu WESA nie podejmie żadnych innych oficjalnych kroków.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skrzynki podczas StarLadder Major Berlin 2019 – jak je dostać?

W najbliższy piątek rusza z dawna oczekiwany StarLadder Major Berlin 2019. Najważniejsza impreza drugiej połowy roku to okazja, by zobaczyć w akcji ca...