fot. DreamHack/Adela Sznajder

Secret spada do dolnej drabinki fazy pucharowej TI 9, VP wraca do domu

Przestrzeń na wpadkę już nie istnieje. Team Secret w swoim pierwszym meczu w play-offach The International 2019 uległ Evil Geniuses, w związku z czym w dalszej części turnieju walczyć będzie w drabince przegranych.

Drużyna Michała „Nishy” Jankowskiego nieudanie otworzyła serię, po niemalże pięćdziesięciu minutach rywalizacji przegrywając pierwszą potyczkę. Druga batalia była nawet jeszcze dłuższa, a w jej trakcie przewaga często przechodziła z rąk do rąk. Postawione pod ścianą Secret wytrzymało jednak presję, a spora w tym zasługa świetnie dysponowanego Polaka. Po ponad godzinie walki EG nie miało wyboru i musiało rozpocząć przygotowania do decydującego boju. W tym formacja rywalizująca na co dzień w Ameryce Północnej potwierdziła swoje wysokie aspiracje i zapewniła sobie wygraną.

Wcześniej na serwerze pojawili się obrońcy tytułu z OG, którzy po jednostronnym pojedynku ograli Newbee. Znacznie ciekawsze rzeczy działy się jednak w okolicach południa, gdy Virtus.pro stanęło do walki o turniejowy byt z Royal Never Give Up. Ku uciesze chińskiej publiczności skład z regionu CIS znów nie był w stanie przełamać klątwy TI i uznał wyższość azjatyckiej drużyny. Na koniec dnia czekała nas natomiast batalia Teamu Liquid z TNC Predator – tym razem górą Amer „Miracle-” Al-Barkawi i spółka, którzy zrewanżowali się Filipińczykom za porażkę w fazie grupowej.

Tak wygląda komplet wyników drugiego dnia play-offów The International 2019:

21 sierpnia

1. runda drabinki wygranych

04:00 OG 2:0 Newbee
BO3
07:00 Team Secret 1:2 Evil Geniuses
BO3

2. runda drabinki przegranych

10:00 Virtus.pro 0:2 Royal Never Give Up
BO3
13:00 TNC Predator 0:2 Team Liquid
BO3

Jutro, podobnie zresztą jak i dziś, odbędą się dwa spotkania, których stawką będzie uniknięcie eliminacji, oraz dwa pojedynki w drabince wygranych. Nas naturalnie najbardziej interesować będzie starcie Teamu Secret z Mineski, które zaplanowano na 07:00. Piątka Nishy bez wątpienia pojawi się na arenie boju w roli faworyta, choć z drugiej strony w Szanghaju obie ekipy zdążyły już podzielić się punktami.

Tak prezentuje się harmonogram kolejnego dnia zmagań:

22 sierpnia

2. runda drabinki przegranych

04:00 Infamous vs Newbee
BO3
07:00 Mineski vs Team Secret
BO3

2. runda drabinki wygranych

12:00 PSG.LGD vs ViCi Gaming
BO3
15:00 OG vs Evil Geniuses
BO3

Więcej informacji na temat The International 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej, do której traficie po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar kończy LOOT.BET/CS Season 3 na czwartej pozycji

Illuminar Gaming już drugi raz podczas LOOT.BET/CS Season 3 uległo HAVU Gaming. Tym razem porażka ta miała niestety poważne skutki, gdyż równoznaczna...