fot. ESL/Sarah Cooper

Rewolucja we Fnatic – dwóch zawodników przeniesionych na ławkę!

Brak awansu Fnatic na berlińskiego Majora z pewnością był ogromnym zaskoczeniem dla sympatyków formacji, jednak do tej pory włodarze organizacji nie podjęli żadnych ruchów kadrowych w obrębie dywizji CS:GO. Dzisiaj ten stan rzeczy uległ zmianie, bowiem ogłoszono, że na ławkę rezerwowych trafili Richard „Xizt” Landström oraz Simon „twist” Eliasson!

Z wymienionej dwójki dłuższym stażem w drużynie może pochwalić się Xizt, który trafił do niej w maju ubiegłego roku. twist dołączył do Fnatic niespełna pięć miesięcy później, zajmując wówczas miejsce Williama „drakena” Sundina. W barwach brytyjskiej organizacji obaj zawodnicy wystąpili podczas nieudanego dla ekipy Intel Extreme Masters Katowice 2019, gdzie niespodziewanie odpadła ona już na etapie Fazy Nowych Pretendentów. W składzie z Landströmem i Eliassonem zespół zaliczył także kilka godnych odnotowania rezulatów. Skandynawska piątka meldowała się w finałach 7. sezonu StarSeries i-League oraz tegorocznego Intel Extreme Masters Sydney, jednak były to tylko pojedyncze sukcesy przeplatane bardzo przeciętną dyspozycją. Czarę goryczy przelało czwarte miejsce na europejskim Minorze, które było równoznaczne z pierwszą w historii nieobecnością na Majorze.

Teraz organizacja zamierza otworzyć nowy rozdział, gdyż jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu „znalazła się w najniższym punkcie, odkąd wkroczyła w świat Counter-Strike’a”. Kolejną imprezą, na której będziemy mogli obserwować Fnatic w akcji, będzie rozgrywany przed rodzimą publicznością DreamHack Masters Malmö. Do tego czasu poznamy odświeżoną kadrę szwedzkiej formacji.

Chciałbym podziękować Simonowi i Richardowi za wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy. W trakcie pobytu we Fnatic obaj gracze zachowywali się bardzo profesjonalnie. Spędzaliśmy czas w miłej atmosferze poza serwerem. Obaj pokazali swój potencjał w Szanghaju i Sydney, szkoda, że nigdy nie ustabilizowaliśmy formy na dłużej i nie znaleźliśmy odpowiedniej chemii w grze, tak aby spełnić nasze założenia. Biorąc pod uwagę to, że po raz pierwszy w historii nie awansowaliśmy na Majora, zmiany w zespole były konieczne. Teraz, niestety już bez Richarda i Simona, musimy zbudować silny, regularny skład i przywrócić Fnatic na sam szczyt – powiedział menedżer Fnatic, Andreas „Samuelsson” Samuelsson.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Ludvig „Brollan” Brolin
  • Jesper „JW” Wecksell
  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
  • Simon „twist” Eliasson – rezerwowy
  • Richard „Xizt” Landström – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

nawrot odchodzi z Izako Boars

Po prawie dwóch latach spędzonych w Izako Boars Piotr "nawrot" Nawrocki rozstaje się z polską organizacją. To kolejna roszada w szeregach Dzików, któr...