fot. AGO Esports/Michał Mazurek

Polskie starcie w kwalifikacjach do ECS na korzyść adwokacika. SZPERO i spółka ogrywają iHG

Za nami spotkanie dwóch polskich drużyn, które starły się w ramach otwartych kwalifikacji do ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup. Pojedynek ten został rozegrany w systemie BO3, a do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było wszystkich trzech map. Ostatecznie triumfatorami tego starcia okazali się Grzegorz „SZPERO” Działamałek i spółka.

Illuminar Gaming 1 : 2
adwokacik
Overpass 16:10 Mirage 13:16 Inferno 12:16

Inauguracyjną mapą spotkania był Overpass, który lepiej rozpoczął się dla zawodników Illuminar Gaming, bowiem wygrali oni pierwszą pistoletówkę i dołożyli do niej jedną rundę z lepszym ekwipunkiem. W kolejnych minutach głos należał do miksowej ekipy SZPERA, jednak w pewnym momencie reprezentanci iHG przełamali się i doliczyli do swojego konta sześć oczek z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się z bilansem 9:6 dla Oskara „oskarisha” Stenborowskiego i spółki. Druga pistoletówka znów przeszła zawodnikom adwokacika obok nosa, lecz ci nie pozwolili swoim rywalom na dołożenie do niej kolejnego łatwego punktu. Miksowa ekipa po tym chwilowym przebłysku, który zaowocował trzema wygranymi rundami, straciła zupełnie swój zapał do gry i tym samym pozwoliła wymknąć się sytuacji spod kontroli. To z kolei wykorzystali gracze Illuminar, którzy ostatecznie doprowadzili do wyniku 16:10.

Mirage był o wiele bardziej interesującą mapą, ponieważ adwokacik doprowadził do naprawdę imponującego comebacku. W pierwszej połowie, mimo przegranej pistoletówki, zdecydowanie lepsi okazali się gracze Illuminar. Ci po dość słabym wstępie podnieśli się z kolan i wyrównali wynik, a nawet wyszli na prowadzenie, tym samym kończąc pierwszą połowę z dziewięcioma punktami na koncie. Na początku drugiej części tej mapy iHG jeszcze bardziej oddaliło się wynikiem od swoich rywali, jednak ci uderzyli zaraz ze zdwojoną siłą. adwokacik nie pozostawiał przeciwnikom zbyt dużego pola do popisu i nie dopuszczał ich do głosu. Ostatecznie po małym powrocie Kacper „kaper” Słoma wraz ze swoją drużyną zaliczyli Mirage’a na swoje konto. By rozstrzygnąć zwycięzcę, koniecznym było rozegranie trzeciej mapy.

Polem bitwy, które miało zadecydować o triumfatorze tego spotkania, było Inferno. Podobnie jak na poprzedniej mapie, tak i tutaj początkowo lepiej zagrywali zawodnicy adwokacika, jednak w szóstej rundzie iHG przebudziło się i od tamtego momentu doliczyło na swoją korzyść aż sześć oczek. W kolejnych minutach obie drużyny wymieniły się jeszcze punktami, lecz przed kolejną pistoletówką przewagą cieszyli się oskarish i spółka. Od samego początku drugiej połowy dominowali zawodnicy adwokacik, którzy wygrali aż siedem rund z rzędu! Na jedną rundę dopuścili oni swoich rywali do słowa, by zaraz doliczyć na swoje konto dwa dodatkowe punkty. Przeciwnik odpowiedział tym samym i również zatriumfował w dwóch kolejnych rundach, jednak adwokacikowi do zwycięstwa brakowało tylko jednego oczka. To ostatecznie udało się zdobyć i wyeliminować ekipę konkurentów z kwalifikacji.

Kolejne spotkanie adwokacika w ramach otwartych kwalifikacji do ECS Season 8 już jutro o godzinie 19:00, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z BLUEJAYS. Zwycięstwo w tym meczu będzie oznaczać awans do Pinnacle Cup.

 

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Statek Piratów zatopiony! Illuminar Gaming zagra w małym finale Ultraligi

Memy memami, ale w końcu pojedynek Illuminar Gaming z piratesports musiało zweryfikować Summoners' Rift. Ze starcia pomiędzy tymi dwoma zespołami zwyc...