fot. ESL/Helena Kristiansson

friberg na wylocie z Heroic?*

Zaledwie kilka dni temu Heroic dokonało zmiany w swoim składzie, ściągając Johannesa „b0RUPa” Borupa w miejsce Nielsa Christiana „NaToSaphiXa” Sillassena. Jak jednak twierdzą dziennikarze RushBMedia, był to tylko jeden z etapów przebudowy zespołu, który ma zamiar rozstać się z Adamem „fribergem” Fribergem.

27-latek dołączył do drużyny w maju ubiegłego roku po długiej przygodzie w Ninjas in Pyjamas oraz znacznie krótszym angażu w OpTic Gaming. W barwach Heroic Szwed wystąpił na wielu międzynarodowych turniejach wysokiej rangi (tylko w lipcu friberg wziął udział w ESL One Cologne i Intel Extreme Masters Chicago), a także wygrał chociażby Games Clash Masters 2018 czy TOYOTA Master Bangkok. Na liście osiągnięć skandynawskiej formacji wciąż brakuje jednak wisienki na torcie w postaci awansu na Majora – można przypuszczać, iż to właśnie z tego powodu Heroic wykorzystało wakacyjną przerwę na roszady personalne.

Kto miałby zastąpić friberga w 12. obecnie ekipie świata? Dziennikarze zza oceanu nie podają żadnego nazwiska, choć twierdzą, iż Heroic ma już na oku następcę triumfatora ESL One Cologne 2014.

Jeśli powyższe doniesienia znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, to skład Heroic wkrótce będzie wyglądać tak:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Martin „stavn” Lund
  • Johannes „b0RUP” Borup
  • Frederik „LOMME” Nielsen – trener

AKTUALIZACJA:

Kilkadziesiąt minut po opublikowaniu pierwotnego artykułu założyciel RushBMedia podał kolejne informacje w sprawie friberga. Według jego źródeł Szwed znalazł się na celowniku Fnatic, które wczoraj odsunęło od składu Richarda „Xizta” Landströma oraz Simona „twista” Eliassona.

Ryanowi chwilę później wtórować zaczął również Jarek „DeKay” Lewis, który potwierdził, iż Fnatic jest zainteresowane usługami friberga. Według doniesień dziennikarza Dexerto 27-latek opuści jednak Heroic bez względu na rozwój negocjacji z brytyjską organizacją – jego dotychczasowy zespół miał już nawiązać kontakt chociażby z Marco „Snappim” Pfeifferem czy Lucasem „Bubzkjim” Andersenem.

AKTUALIZACJA 2:

Plotkom dotyczącym friberga kategorycznie zaprzeczył Jesper „JW” Wecksell, który przyznał, że aktualny reprezentant Heroic nigdy nie był brany pod uwagę przez jego ekipę.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ po raz drugi z rzędu wygrywa dywizję profesjonalną PLE

Faza pucharowa dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej dobiegła końca. Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w przypadku szóstej odsłony ro...

>