Nie minął nawet tydzień, a tymczasem w szeregach Teamu Ancient doszło do drugiej już zmiany. Tym razem poza zespołem znalazł się Fredrik "freddieb" Buö, który sam zdecydował się odejść i o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wczoraj postanowiłem nie kontynuować swojej przygody z moimi przyjaciółmi z Ancient. Zamierzam nadal grać i rozwijać się, potrzebuję jednak zmiany. Jestem otwarty na oferty z całego świata – napisał 25-latek. Buö był członkiem Ancient od maja tego roku i w tym czasie sięgnął wraz z zespołem po wicemistrzostwo DreamHack Open Summer 2019, a także mógł świętować triumf w LOOT.BET Hotshot Series Season 3. Ponadto pomógł on drużynie dostać się na europejskiego Majora, na którym jednak nie spisała się ona najlepiej i z kompletem porażek odpadła już w fazie grupowej.

To już druga roszada w Ancient w ciągu kilku dni. W ostatni poniedziałek z zespołem pożegnał się już Denis "grux" Gutaj, który wspierał rodaków przez zaledwie dwa miesiące. Jego miejsce zajął znany m.in. z Fnatic, SK Gaming oraz Heroic Andreas "MODDII" Fridh, który oficjalnie posiada status testowanego zawodnika. Na ten moment nie wiadomo, czy odejście freddiegob wpłynie jakoś na testy MODDIIEGO, ani też kto zapełni powstałą dziś lukę.

W tej sytuacji skład Teamu Ancient prezentuje się następująco:

  • William „draken” Sundin
  • Joakim „disco doplan” Gidetun
  • Alfred „RuStY” Karlsson
  • Andreas „MODDII” Fridh – testy
  • André „BARBARR” Möller – trener