Trwająca ponad miesiąc przebudowa Sharks Esports dobiegła końca. Ostatnim ogniwem odświeżonego składu Rekinów został pozyskany z 9z Team Luca "Luken" Nadotti, który w nowym zespole dołączy do swojego rodaka Ignacio „meyerna” Meyera.

Cała dotychczasowa kariera Lukena toczyła się na argentyńskiej scenie, gdzie miał okazję występować chociażby w barwach Furious Gaming. Z tą ekipą 22-latek rywalizował podczas światowych finałów World Electronic Sports Games 2018, gdzie wraz z kolegami dotarł do 1/8 finału. Niedługo po zakończeniu tej imprezy argentyńska organizacja rozstała się z całą dywizją CS:GO, wobec czego Nadotti został wolnym agentem. Zawodnik nie pozostawał jednak zbyt długo na bezrobociu, wszak w kwietniu po niego i dwóch innych członków poprzedniej ekipy zgłosiło się 9z. Drużyna dostała się do zamkniętych południowoamerykańskich kwalifikacji do regionalnego Minora, jednak w ostatecznym rozrachunku zajęła w nich tylko 5-6. miejsce.

Transfery jak ten nigdy nie są łatwe, gdyż mowa o rozchwytywanym graczu. Musieliśmy jednak zrobić wszystko, by go pozyskać i na szczęście nam się to udało. Luken jest dużym argentyńskim talentem, który wprowadza do zespołu umiejętności indywidualne i wiele różnych rozwiązań taktycznych – tak ostatni nabytek organizacji z siedzibą w Portugalii opisuje trener formacji, Hélder „coachi” Sancho.

Podobnie jak meyern, tak i Luken z nowym pracodawcą związał się kontraktem obowiązującym do końca 2021 roku. Transfer Argentyńczyka oznacza, że skurczona po Minorze do trzech strzelców kadra Sharks została skompletowana. Warto dodać, że na liście transferowej formacji wciąż znajduje się jedna z ofiar zeszłomiesięcznej rewolucji, Rodrigo „RCF” Figueiredo.

W tej sytuacji skład Sharks Esports wygląda następująco: 

  • Raphael „exit” Lacerda
  • Leonardo „leo_druNky” Oliveira
  • Jhonatan „jnt” Silva
  • Ignacio „meyern” Meyer
  • Luca "Luken" Nadotti
  • Hélder „coachi” Sancho – trener
  • Rodrigo „RCF” Figueiredo – lista transferowa