Czy tak będzie wyglądać mobilna wersja League of Legends?

Nie da się ukryć, że rynek gier mobilnych rozwija się w zatrważającym tempie, a producenci najpopularniejszych gier typu battle royale już dawno postanowili stworzyć wersje swoich produkcji na telefony i tablety. Jednakże wśród gier mobilnych na próżno było szukać oficjalnych wersji znanych gier MOBA takich jak Dota 2 czy League of Legends. Mimo wszystko w maju bieżącego roku pojawiły się pierwsze doniesienia na temat rzekomych planów stworzenia oficjalnej mobilnej wersji League of Legends. Wówczas mało kto chciał w ogóle uwierzyć w to, że Riot Games nagle zmieniło zdanie i zdecydowało się stworzyć mobilnego LoL-a przy współpracy z Tencentem. Dziś w internecie pojawiło się jednak bardzo interesujące wideo, które może prezentować pierwszy gameplay mobilnej wersji gry ze stajni Riotu.

Oczywiście na ten moment Riot Games nie potwierdził żadnych z plotek dotyczących planów wypuszczenia swojej flagowej produkcji również w wersji mobilnej, dlatego też nie możemy mówić tutaj o żadnej oficjalnej prezentacji. Niemniej, 10. rocznica premiery League of Legends zbliża się wielkimi krokami, a więc być może to w okolicach końca października dowiemy się nieco więcej na temat mobilnego LoL-a.

Wideo zamieszczone w serwisie YouTube pokazuje jednak, że prace nad LoL-em na telefony i tablety mogą być już w zaawansowanym etapie, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na to, jak płynnie gra działa na załączonym klipie. Z kilkuminutowego wideo możemy wywnioskować, że sam interfejs nie będzie szczególnie różnił się od tych, które możemy zauważyć chociażby w Arena of Valor (zresztą produkcji Tencentu, a więc właściciela Riot Games). Oprócz tego gra najprawdopodobniej zostanie okrojona pod względem czasu trwania rozgrywki, bo z mapy zniknęły inhibitory oraz wieże przy Nexusie, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Ponadto warto także zwrócić uwagę na to, że w fazie wyboru postaci widzimy tylko 27 bohaterów.

 

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Renegades pokonane, zwycięstwo NRG po męczarniach

NRG to kolejny zespół, który zaczął Fazę Nowych Legend berlińskiego Majora od zwycięstwa. Ekipa z Ameryki Północnej, którą mogliśmy oglądać już w ubie...