fot. DreamHack/Adela Sznajder

Kvik nie jest już graczem Winstrike

Po czternastu miesiącach końca dobiegła współpraca pomiędzy Aurimasem „Kvikiem” Kvaksisem a Winstrike Teamem. Litewski rifler za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził, iż definitywnie opuścił szeregi drużyny i obecnie jest wolnym zawodnikiem.

23-latek pod skrzydła dotychczasowego pracodawcy trafił w czerwcu 2016 roku wraz z pozostałymi reprezentantami Quantum Bellator Fire, którzy kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie wywalczyli status legendy na Majorze CS:GO. Później formacja z regionu CIS nigdy już nie zbliżyła się nawet do tego osiągnięcia i na większości imprez, na których dane jej było wystąpić, zawodziła. Dość powiedzieć, że, po transferze do Winstrike największym osiągnięciem Kvika i spółki było wicemistrzostwo online’owych zawodów LOOT.BET/CS Season 1. Na dodatek zespół borykał się z problemami z ustabilizowaniem składu i wielokrotnie zdecydował się na kolejne przetasowania.

Ostatnie pół roku było pełne stresu. Przeprowadziliśmy wiele zmian, przez co nadal byliśmy z tyłu, ciągle próbując odnaleźć własny styl – przyznał Litwin w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – Ostatnia zmiana, gdy Boombl4 przeszedł do Na`Vi, drastycznie zmieniła moją rolę w grze, przez co każdego kolejnego dnia czułem się coraz mniej pewny siebie. Czułem, że nie jestem w stanie się do tego przyzwyczaić, co prawdopodobnie wpłynęło nie tylko na grę moją, ale i całej drużyny. Szczerze mówiąc, czuję się winny z tego powodu, ale niezależnie od tego, jak mocno próbowałem, to nigdy nie działało. Mówiłem o tym w zespole, ale być może w nie do końca jasny sposób, więc nadal tak graliśmy. Ostatecznie nie udało nam się odnieść w tym składzie sukcesu – dodał.

W tej sytuacji skład Winstrike Teamu prezentuje się następująco:

  • David „n0rb3r7” Danielyan
  • Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk
  • Aleksey „El1an” Gusev
  • Ioann „Edward” Sukhariev
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GuardiaN: NEO doskonali się z każdym dniem

StarLadder Major Berlin 2019 to niezwykle istotny turniej w kontekście przyszłości FaZe Clanu. Czy Filip "NEO" Kubski pozostanie częścią międzynarodow...

>