fot. ESL/Adela Sznajder

FunPlus Phoenix kolejnym uczestnikiem Worlds

Nie ulega wątpliwości, że FunPlus Phoenix jest obecnie jedną z najlepszych drużyn League of Legends w Chinach. Kim „Doinb” Tae-sang i kompani swoją siłę pokazali podczas obu faz zasadniczych – w rundzie wiosennej przegrali jedynie dwa starcia, zaś w Summer Splicie musieli uznać tylko wyższość Invictus Gaming. W trakcie wiosennych rozgrywek sukcesu nie udało się przekuć na play-offy, bowiem tam FPX przegrało z JD Gaming w półfinale.

W sobotę jednak FunPlus Phoenix nie popełnił już tego samego błędu i po wygranej 3:1 z Bilibili Gaming zapewnił sobie miejsce w finale LPL 2019 Summer. Zwycięstwo to oznacza nie tylko, że już zaledwie jedno zwycięstwo dzieli FPX od mistrzostwa Państwa Środka, ale też gwarantuje mu udział na tegorocznych Worlds niezależnie od przebiegu pozostałych meczów play-offów.

To naturalnie za sprawą wystarczającej liczby Championship Points. Zespół Doinb w wiosennej rundzie zdobył 50 CP, a sam udział w finale gwarantuje mu 90 dodatkowych oczek. Tym samym już teraz wiadomo, że FunPlus Phoenix zakończy letni split z największym dorobkiem, bowiem Invictus Gaming i JD Gaming, czyli dwie drużyny z lepszą zdobyczą punktową po wiosennych rozgrywkach, nawet nie zakwalifikowały się do play-offów. Najbliżej FPX może być Top Esports – jeśli jutro uda mu się wygrać, to również dopisze na swoje konto co najmniej dziewięćdziesiąt CP. Jednak TOP w najlepszym nawet przypadku (pod względem uzyskanych punktów) zakończy split ze 120 CP, czyli o dwadzieścia mniej, niż FPX ma gwarantowane już w tym momencie.

To jednak nie znaczy, że podopieczni Chena „WarHorse’a” Ju-Chiha mogą spocząć na laurach i czekać tylko na start Worlds. Poza tytułem mistrza Chin do zgarnięcia jest również miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania grup MŚ 2019. Jeśli FunPlus Phoenix przegra tę walkę, nie uniknie w swoim zbiorze Teamu Liquid, SK telecom T1 lub triumfatora LEC 2019 Summer.

Rywala FPX w finale LPL poznamy jutro. Przeciwnikiem Top Esports o miejsce w meczu o mistrzostwo będzie Royal Never Give Up. Sam finał jest zaplanowany na 6 września. Więcej informacji dotyczących drużyn już zakwalifikowanych na Worlds, jak również tych, które wciąż walczą o udział w MŚ, znajdziecie w naszym artykule prezentującym możliwości kwalifikacji ze wszystkich trzynastu regionów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Liquid

StarLadder Major: Team Liquid vs North – statystyki graczy

Team Liquid wyeliminował North z berlińskiego Majora, dzięki czemu Jake "Stewie2K" Yip i jego koledzy ciągle mają szansę na awans do play-offów imprez...

>