STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Bez zmian na liście uczestników Ultraligi. Wisła Płock i Actina PACT bronią swoich miejsc

Baraże o awans do trzeciego sezonu Ultraligi już za nami. Udział w nich wzięły cztery formacje – dwie najlepsze z kwalifikacji do UL oraz dwie, które zajęły najniższe lokaty podczas fazy zasadniczej drugiej odsłony ligi. W obu meczach lepsze okazały się drużyny broniące swojego miejsca w Ultralidze, a to oznacza, że w trzecim sezonie nie […]

Baraże o awans do trzeciego sezonu Ultraligi już za nami. Udział w nich wzięły cztery formacje – dwie najlepsze z kwalifikacji do UL oraz dwie, które zajęły najniższe lokaty podczas fazy zasadniczej drugiej odsłony ligi. W obu meczach lepsze okazały się drużyny broniące swojego miejsca w Ultralidze, a to oznacza, że w trzecim sezonie nie dojdzie do zmian na liście uczestników. Jakby tego było mało, obie te formacje pokonały swoich rywali bez choć jednej porażki w serii gier.

Jako pierwsza powrót do czołowej ósemki wywalczyła sobie Wisła Płock, która okazała się lepsza niż Bestcena Together Esports. Po dwóch pierwszych względnie wyrównanych potyczkach Nafciarze zadali decydujący cios i nawet kradzież Nashora w wykonaniu Pawła „Crykee” Stępnia nie była w stanie podtrzymać nadziei BTE na awans do Ultraligi. Wisła po niewiele ponad trzech kwadransach trzeciej potyczki postawiła kropkę nad i.

W ślady WP poszedł Actina PACT, ale tym razem oglądaliśmy znacznie bardziej wyrównaną rywalizację. Dopiero po wygranym teamfighcie w 26. minucie Mateusz „vvarion” Pieńkosz i kompani wysunęli się na wyraźniejsze prowadzenie i po trzynastu minutach pełnej kontroli zgarnęli pierwszy punkt w meczu z Ravioli Ravioli. Dwie pozostałe potyczki były już znacznie łatwiejsze dla obrońców miejsca w Ultralidze i po dwóch niespełna półgodzinnych starciach PACT mógł cieszyć się z miejsca w najważniejszych rozgrywkach na polskiej scenie League of Legends.

Tak prezentuje się lista uczestników trzeciego sezonu Ultraligi:

  • Actina PACT
  • AVEZ Esport
  • devils.one
  • Illuminar Gaming
  • piratesports
  • PRIDE
  • Rogue Esports Club
  • Wisła Płock

Na kolejny sezon Ultraligi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale nie oznacza to końca emocji z udziałem najlepszych drużyn League of Legends z Polski. Już 9 września rozpocznie się czwarta edycja European Masters, w której udział wezmą między innymi finaliści drugiego sezonu Ultraligi, czyli Rogue Esports Club oraz devils.one. Obie ekipy będą chciały zamazać poprzedni ich występ na EU Masters, zakończony porażką odpowiednio w fazie grupowej oraz fazie play-in. Jeśli interesują Was wyłącznie rozgrywki najlepszych drużyn nad Wisłą, to musicie uzbroić się w cierpliwość – trzeci sezon UL wystartuje dopiero w styczniu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery miesiące po odejściu ze Sprout denis trafia do... Sprout

Denis "denis" Howell zaczynał 2019 rok jako gracz Sprout i wiele wskazuje, że zakończy go także w barwach rodzimej formacji. A wszystko dlatego, że 25...