W maju 2018 roku organizacja Chaos Esports Club, która wówczas znana była jeszcze jako Digital Chaos, postanowiła wreszcie zainwestować w scenę CS:GO. Wówczas jej wybór dość niespodziewanie padł na zespół ze Szwecji, którego członkami byli m.in. Markus "pronax" Wallsten oraz Mikail "Maikelele" Bill.

I chociaż obu doświadczonych graczy już dawno w drużynie nie ma, to Chaos nadal obstawało przy opcji szwedzkiej. Aż do teraz – dziś włodarze ze Stanów Zjednoczonych oficjalnie potwierdzili, że nie przedłużą ze swoimi podopiecznymi wygasających kontraktów, co oznacza definitywne rozstanie. Powód jest dość prozaiczny, bo, jak zostało wspomniane, organizacja wywodzi się z USA i tam prowadzi też większość swoich działań, co skutecznie utrudniało jej właściwe wspieranie zawodników CS:GO. Wobec tego uznano, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie zakończenie współpracy, której efektem był m.in. triumf w OGA Counter PIT Season 3 oraz udział w DreamHack Open Summer 2019.

Ten zespół jest jednym z najciężej pracujących, na jakie się natknąłem i dzięki niemu zebrałem swoje pierwsze znaczące doświadczenia z grającymi na wysokim poziomie zawodnikami Counter-Strike'a – przyznał w oświadczeniu Jared Fletcher, generalny menadżer organizacji. – Wielokrotnie balansowali oni na krawędzi sukcesu, ale nigdy ostatecznie nie udało im się dotrzeć do pułapu, w który celuje każdy gracz CS-a. Mimo to za każdym razem natychmiast byli w stanie się pozbierać i powrócić do pracy z nowymi siłami. Nie mam wątpliwości, że ten zespół w końcu odniesie sukces, na który liczy, a każda organizacja, która zacznie go wspierać, będzie mieć szczęście – dodał.

Dla Chaos nie oznacza to jednak definitywnego pożegnania z Counter-Strikiem. Już teraz zapewniono bowiem, iż przyszłość sekcji CS:GO leży w Ameryce Północnej. Niemniej na ten moment nie wiadomo, kiedy formacja ujawni więcej konkretów na temat dalszych swoich działań. Co zaś się tyczy graczy ze Szwecji, ci zdołali utrzymać trzyosobowy rdzeń składu, w którym znaleźli się Joakim "Relaxa" Gustafsson, Fredrik "FREDDyFROG" Gustafsson i Daniel "djL" Narancic, ale niejasne jest, kto go uzupełni. Warto przypomnieć, że w ostatnich dniach zespół w roli zmienników wspierali Fredrik "freddieb" Buö oraz Simon "tabz" Feldt.

Ostatni skład Chaos Esports Club prezentował się następująco:

  • Fredrik „FREDDyFROG” Gustafsson
  • Joakim „Relaxa” Gustafsson
  • Niclas „PlesseN” Plessen
  • Daniel „djL ” Narancic
  • Linus „Bååten” Andersson