Wczoraj informowaliśmy, że Chaos Esports Club rozstało się ze swoim dotychczasowym składem CS:GO ze Szwecji. Amerykańska organizacja od razu zastrzegła jednak, że nie jest to jej pożegnanie ze sceną i zamierza ona stworzyć nowy zespół, ale ulokowany już w Ameryce Północnej. Niewykluczone, że dzięki Rush B Media właśnie poznaliśmy jego skład.

Serwis ten donosi bowiem, że Chaos zdążyło już porozumieć się z aż czteroma członkami nowego zespołu. Co ciekawe, jednym z nowych nabytków miałby być Will "RUSH" Wierzba, czyli triumfator Majora z 2018 roku, który ostatnie dwa miesiące spędził na ławce rezerwowych Cloud9. Innym znanym nazwiskiem na liście potencjalnych nowych reprezentantów organizacji jest Joshua "steel" Nissan. 29-letni dziś Kanadyjczyk w przeszłości związany był m.in. z iBUYPOWER, jednak cieniem na jego karierę kładzie się afera z ustawianiem spotkań w lidze CEVO, za co otrzymał od Valve karę dożywotniego zawieszenia. Nie przeszkadza mu ono jednak w udziale w większości turniejów, dzięki czemu bez problemu mógł spędzić miniony rok pod skrzydłami Ghost Gaming.

Kolejni gracze nie są już tak znani. Do wyżej wymienionej dwójki Chaos dokooptować miałoby Camerona "hydrexa" Kerna z Teamu Singularity oraz Gage'a "Infinite'a" Greena, który kilka dni temu rozstał się z Lazarus. Prowadzeniem tak stworzonego składu zająłby się natomiast Alan "Shakezullah" Hardeman, który również pracuje obecnie w Singularity. Nie wiadomo natomiast, kto zająłby ostatni wolny fotel. Jak twierdzi Rush B Media, obecnie głównym kandydatem jest Niels-Christian "NaToSaphiX" Sillassen, z którym włodarze z USA rozpoczęli już nawet negocjacje. Te są o tyle ułatwione, że Duńczyk zakończył już grę w Heroic i jego pozyskanie byłoby znacznie prostsze. Niemniej jego angaż ma nie być jeszcze pewny.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Chaos Esports Club będzie prezentować się następująco:

  • Cameron "hydrex" Kern
  • William "RUSH" Wierzba
  • Joshua "steel" Nissan
  • Gage "Infinite" Green
  • Niels-Christian "NaToSaphiX" Sillassen
  • Alan "Shakezullah" Hardeman – trener