fot. Arka Gdynia eSports

Arka Gdynia otwiera akademię CS:GO

W marcu 2018 roku Arka Gdynia dołączyła do grona polskich klubów piłkarskich posiadających sekcję esportową. Formacja z Trójmiasta dotąd stawiała tylko na rywalizację na wirtualnych boiskach, jednak dziś sytuacja uległa zmianie. Organizacja poinformowała bowiem o otworzeniu akademii CS:GO.

W żółto-niebieskich barwach wkrótce zobaczymy więc graczy, którzy pomyślnie przejdą przez trzy etapy selekcji –  Aby dostać się do akademii klubu, gracze powinni wykazać się odpowiednim potencjałem. W CS:GO niezbędne jest posiadanie szeregu umiejętności, w rezultacie przyczyniających się do osiągnięcia sukcesu. Do najważniejszych z nich należy wyszczególnić: dobrą komunikację w zespole, radzenie sobie z presją, adekwatne reagowanie na zachowanie przeciwnika, inteligentne zarządzanie ekwipunkiem, a przede wszystkim szybkie oraz precyzyjne strzelanie – mówi Dawid Żegliński, menedżer sekcji CS:GO Arki Gdynia eSports, który odpowiedzialny będzie za wybór zawodników, przebieg treningów oraz rozwój i wyniki zespołu.

Chęć udziału w projekcie zgłosić można pod tym adresem – zapisy otwarte będą do końca września, choć organizatorzy zapowiadają, iż proces selekcji ruszy znacznie wcześniej. Zasadnicza część testów oraz treningów odbywać ma się w gdyńskim gaming roomie – Liczymy na duży udział kibiców Arki, aby móc złożyć jak najsilniejszą drużynę. Chcemy, aby mogli się u nas rozwijać i reprezentować nas na zawodach ogólnopolskich. Inwestycja w kolejną sekcję potwierdza zaangażowanie klubu w esport i pokazuje, że idziemy w dobrą stronę. Coraz więcej klubów zaczyna dostrzegać potencjał tego zjawiska, a dla nas jest to potwierdzenie, że otworzenie się na esport było dobrą decyzją – przyznaje Stanisław Wrzosek, Menedżer ds. Marketingu Klubu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ćwierćfinał, którego nie spodziewał się nikt

Zabawa się skończyła, do gry wkraczają najlepsi. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia StarLadder Major Berlin 2019 wreszcie przenosimy do się kluczowej...