Mimo ostatnich problemów kadrowych HellRaisers jechało na berlińskiego Majora ze sporymi nadziejami. Bardzo szybko międzynarodowy skład zaliczył jednak bolesne zderzenie z rzeczywistością i już po czterech meczach pożegnał się z imprezą w pierwszej jej fazie. Reakcja na to upokorzenie była nieunikniona.

Nikt jednak nie spodziewał się, że będzie ona aż tak drastyczna. Włodarze z Ukrainy zdecydowali się bowiem przesunąć na ławkę rezerwowych cały skład! A warto w tym miejscu przypomnieć, że np. Christian "loWel" Garcia Antoran i Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas trafili do HR zaledwie pięć miesięcy temu. Teraz jednak ich przyszłość pozostaje nieznana. Wyjaśniły się jedynie losy Bence'a "DeadFoxa" Böröcza, który w marcu został odsunięty od zespołu – dziś oficjalnie stał on się wolnym zawodnikiem i otrzymał wolną rękę, jeśli chodzi o poszukiwania nowego pracodawcy. A co z pozostałymi graczami? Trudno powiedzieć, chociaż warto zaznaczyć, iż sama organizacja jasno zakomunikowała, iż nie ma zamiaru całkowicie wycofywać się ze sceny CS:GO.

Ten sezon nie był przyjemny dla nikogo, kto kibicował HellRaisers i wierzył w zespół niezależnie od wszystkiego – przyznał w oświadczeniu dyrektor generalny HR, Alex "Magician" Slabukhin. – Nasze chłopaki udowodniły, że są prawdziwymi profesjonalistami i utalentowanymi zawodnikami, ale niestety mimo to nie byliśmy w stanie zbudować drużyny, z której każdy fan HellRaisers mógłby być dumny. Niemniej nowy sezon oznacza nowe możliwości. Wkrótce ogłosimy więcej informacji na temat naszego składu CS:GO, a także kilka innych dobrych wiadomości. Sprawmy, by HellRaisers znowu było wielkie! – dodał.

Dotychczas skład HellRaisers prezentował się następująco:

  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Tomáš „oskar” Šťastný
  • Christian „loWel” Garcia Antoran
  • Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
  • Sergey „lmbt” Bezhanov – trener