fot. leagueoflegends.com

Nadciąga OMEN Turniej Akademicki. Studenci powalczą o nagrody w Teamfight Tactics

Kolejna inicjatywa akademicka pojawiła się na horyzoncie. Organizator rozgrywek T-Mobile Liga Akademicka, Marcin Rausch poinformował dziś, że w najbliższym czasie odbędą się zawody w Teamfight Tactics o nazwie OMEN Turniej Akademicki. Studenci będą mieli okazję wykazać się umiejętnościami w „ligowych szachach”, a wartość puli nagród zmagań przekracza 8000 zł.

Kwalifikacje mają status otwartych. Aby wziąć udział w zawodach, wystarczy tylko być studentem dowolnej uczelni. Z turniejów kwalifikacyjnych koniec końców awansuje 32 zawodników, którzy następnie zostaną przydzieleni do czterech grup. Ponadto mecze rozgrywane będą na serwerze EU Nordic & East. Trzeba jednak się pospieszyć, bo zapisy do turnieju nie potrwają długo – chętni mają czas na zapisanie się do 10 września.

To zupełnie nowy format rozgrywek skierowany tylko dla studentów. Do tej pory tworzyliśmy tylko i wyłącznie rozgrywki ligowe, a tym razem chcieliśmy wyjść do studentów z czymś nowym. Traktuję to też jako rozgrzewkę przed sezonem zimowym. Podkreślam także, że Teamfight Tactics pojawi się tylko jako turniej, nie jako dyscyplina podczas regularnego sezonu Ligi Akademickiej. Ponadto turniej realizujemy pod szyldem firmy OMEN, lecz idea pozostaje niezmienna – traktujemy to jako rozszerzenie oferty esportowej. I robimy to, na czym najbardziej na zależy, czyli rozwijamy esport akademicki w Polsce – zaznaczył Marcin Rausch, organizator turnieju.

Już 14 i 15 września rozpoczną się eliminacje do turnieju. W przypadku większej liczby uczestników przewidziane będą dodatkowe terminy, o których poinformuje organizator. Faza grupowa OMEN Turnieju Akademickiego wystartuje już 29 września, a finał zawodów zostanie rozegrany podczas targów Poznań Game Arena 2019, które odbędą się 19 października. Dokładny regulamin oraz więcej informacji na temat rozgrywek można znaleźć pod tym linkiem.

W puli nagród znalazły się:

  • Miejsce 1 – HP OMEN 15-dc0012nw (4TW17EA)
  • Miejsce 2 – AKRACING ProX + OMEN Mindframe Headset
  • Miejsce 3 – Ultradesk RACER + OMEN Reactor Mouse + Omen Sequencer Keyboard
  • Miejsce 4 – OMEN Mindframe Headset + OMEN Reactor Mouse + OMEN Mouse Pad 200
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Neil_M przestaje pełnić funkcję trenera Grayhound

Kolejna zmiana w Grayhound Gaming stała się faktem. Tym razem nie chodzi jednak o zawodnika, a o dotychczasowego trenera formacji, Neila „NeiLa_M” Mur...