W czerwcu ubiegłego roku świat obiegła wiadomość o tym, że GODSENT zaprzestaje dalszej działalności. Okazuje się, że założona trzy lata temu szwedzka organizacja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i po dłuższej nieobecności została na nowo powołana do życia.

GODSENT poinformowało bowiem, że połączyło siły z inną organizacją rodem ze Szwecji, The Final Tribe, która posiadała swoje sekcje w trzech tytułach esportowych. Mowa o Docie 2, League of Legends oraz Hearthstone. Wszystkie zespoły oraz gracze reprezentujący dotychczas The Final Tribe nie ucierpią na fuzji, wszak znajdą zatrudnienie także w powracającej na salony organizacji. Do niedawna w szeregach TFT znajdowała się również dywizja CS:GO, lecz na początku miesiąca zdecydowano się podziękować całej piątce za współprace.

Jak czytamy w dzisiejszym oświadczeniu, na czele nowego składu poświęconego strzelance od Valve stanie jeden z założycieli GODSENT, Markus "pronax" Wallsten. Nie zostało jednak sprecyzowane, jaką rolę w drużynie obejmie trzykrotny triumfator Majora, który będzie również drugim co do wielkości udziałowcem w organizacji.

Nowym dyrektorem generalnym GODSENT zostanie pełniący tę samą funkcję w The Final Tribe Ludwig Sandgren, zaś dotychczasowy CEO pierwszej z wymienionych organizacji, Henrik Denebrandt, będzie jego zastępcą.