STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Znamy pierwszych uczestników zamkniętych eliminacji do ESL MP, wśród nich m.in. adwokacik

Pod koniec sierpnia oficjalnie zapowiedziano jesienny sezon ESL Mistrzostw Polski, a pierwsze mecze w jego ramach wystartują już jutro, gdy ruszy otwarty proces kwalifikacyjny. Dziś natomiast poznaliśmy cztery drużyny, które walkę o awans do turnieju głównego rozpoczną od razu w eliminacjach zamkniętych.

Występem w otwartych kwalifikacjach nie będą musieli się martwić zawodnicy ex-Wisły Płock, których mieliśmy okazję oglądać podczas ostatniej odsłony ESL MP. Warunek jest jednak jeden – byli już Nafciarze muszą zgłosić do rywalizacji co najmniej trzech graczy, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali klub sportowy z Płocka. Dodatkowo do akcji wkroczą trzy składy wyłonione na podstawie Rankingu polskich drużyn by Cybersport.pl – mowa o AVEZ Esport, adwokaciku i One More Time, które zajęło miejsce ERROR 404 by Codewise Gaming, czyli drugiego spadkowicza z ESL MP Wiosna 2019.

W zaplanowanych na 24 i 25 września zamkniętych eliminacjach udział weźmie łącznie dwanaście ekip, które w drabince podwójnej eliminacji powalczą o dwa sloty w turnieju głównym. Stawkę uczestników uzupełnią najlepsze formacje z dwóch otwartych tur kwalifikacyjnych. Pierwsza z nich rozegrana zostanie na przestrzeni dwóch najbliższych dni – link do zapisów znajduje się pod tym adresem.

Faza zasadnicza ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 rozpocznie się natomiast 6 października – w puli nagród imprezy znajdzie się 180 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Inauguracyjny dzień EU Masters za nami. Słodko-gorzki start Polaków

Minionego wieczoru zainaugurowano fazę wstępną European Masters 2019 Summer, w której o awans do turnieju głównego rywalizuje w sumie pięciu Polaków....