fot. Riot Games

Patch 9.18 już na serwerach LoL-a. Evelynn z ogromnym buffem

Kolejny patch, kolejne zmiany. Nowa wersja League of Legends o numerze 9.18 to łatka, która ma na celu wprowadzenie większej różnorodności w mecie i osłabienie dwóch najczęściej przewijających się postaci – Aatroxa i Akali. Jest to zarazem przedostatni patch przed mistrzostwami świata, który ma przygotować graczy na zmiany, jakie zostaną wprowadzone tuż przed Worldsami.

Jedną z najważniejszych rzeczy wprowadzonych w tym patchu są wspomniane wcześniej osłabienia Akali oraz Aatroxa. Te dwie postaci zdecydowanie królowały w League of Legends, czy to na serwerach gry, czy na profesjonalnej scenie. W przypadku Ostrza Darkinów mamy do czynienia z nerfem umiejętności pasywnej – leczenie na stworach będzie o wiele mniejsze. Ponadto jego Q będzie zadawać 40% obrażeń stworom, a nie jak poprzednio od 50 do 100%, w zależności od poziomu. Za to Skryta Zabójczyni i siła jej superumiejętności będzie o wiele mniejsza – dostała ona dłuższy czas odnowienia na niższych poziomach, usunięto ogłuszenie z pierwszej części umiejętności. Ponadto zmniejszono maksymalne obrażenia podstawowe drugiej części „erki”.

Na uwagę zasługują także zmiany u Evelynn. Twitter od rana huczy, a ludzie narzekają, że bohaterka stanie się zbyt silna. Co jest tego powodem? Zmiana umiejętności ostatecznej, która stała się… jeszcze bardziej ostateczna. Służący do wykańczania przeciwników skill będzie od teraz działać jeszcze lepiej – będzie zadawać 140% obrażeń przeciwko celom poniżej 30% życia zamiast 100%. Skalowanie umiejętności też poszło w górę, z +1,5 punktu mocy umiejętności do 1,8. Także obrażenia zostały zwiększone – z  250/500/750 do 300/600/900.

Aktualizacja dotknęła również Annie. Ta nieco zapomniana czempionka od teraz będzie posiadać zmodyfikowaną Płonącą Tarczę. Poza redukcją obrażeń (która została zmniejszona) umiejętność będzie gwarantować dodatkową prędkość ruchu (25% + 1,5% za każdy poziom), zanikającą w czasie przez 1,5 sekundy. Ma to zagwarantować Dziecku Ciemności większe możliwości tworzenia samodzielnych zagrań, co zostanie oczywiście okupione wyższym czasem odnowienia – zmienionym z 10 sekund na wszystkich poziomach do 15 sekund.

Oprócz powyższych zmian Riot Games wzmocnił i osłabił kilka innych czempionów oraz zaprezentował skórki, które ukażą się w nowym patchu. O wszystkich zmianach możecie dokładnie przeczytać tutaj, natomiast poniżej znajdziecie krótki film przygotowany przez twórców League of Legends przedstawiający najważniejsze zmiany.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bez Polaków, ale m.in. z mouz i CR4ZY – zamknięte kwalifikacje do DH Masters Malmö na start

Kolorowo w polskim Counter-Strike'u zdecydowanie nie jest. I nie trzeba specjalistycznej wiedzy, by dojść do takich wniosków – wystarczy bowiem spojrz...