fot. ESL/Helena Kristiansson

Liquid bez składu Dota 2! Miracle- i spółka zamierzają stworzyć własny projekt

Ostatnie cztery lata to dla Teamu Liquid niezwykle udany okres. Północnoamerykańska organizacja ugruntowała bowiem swoją pozycję jako jednej z potęg sceny Dota 2, a dwa lata temu mogła świętować nawet triumf podczas The International. Dziś jednak pewien rozdział dobiegł końca.

Wszystko dlatego, że drogi Liquid oraz dotychczasowego składu formacji niespodziewanie rozeszły się. Ekipa, której członkiem jest m.in. Amer „Miracle-” Al-Barkawi, postanowiła działać na własny rachunek i powołać do życia nowy projekt, którego szczegóły na ten moment pozostają nieznane. – Kiedy KuroKy opowiedział mi o planach zespołu po TI9, sam zacząłem myśleć o swojej drodze od profesjonalnego gracza do właściciela organizacji. Po czterech latach nasz zespół Doty postanowił zrealizować nowe marzenie: zbudować swoją własną formację. I chociaż fakt, że rozstajemy się z najlepszym składem, o jakim tylko mogliśmy marzyć, to jednocześnie jestem dumny z tych wszystkich niezapomnianych lat, które spędziliśmy razem. Z niezliczonej ilości trofeów, rekordów i wspomnień. Kulminacją tego wszystkiego było zdobycie tytułu najlepszej ekipy na świecie 12 sierpnia 2017 – udało nam się to osiągnąć w historycznie krótkim okresie 2,5 roku – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Victor „Nazgul” Goossens, założyciel Teamu Liquid.

Międzynarodowy skład, którego najstarszymi stażem członkami są Ivan Borislavov „MinD_ContRoL” Ivanov i Kuro „KuroKy” Salehi Takhasomi, dwukrotnie stawał na podium TI, w tym raz, jak zostało już wspomniane, na najwyższym jego stopniu. Dziesięciokrotnie znajdował się także w najlepszej trójce turniejów o randze Majora. Co dalej? Tego powinniśmy się dowiedzieć w najbliższym czasie. Wiadomo jednak, że dzisiejsza informacja nie oznacza końca Liquid na scenie Dota 2. – Po raz pierwszy pojawiliśmy się w grze w 2012 roku i chcemy tutaj pozostać. Trudno przewidzieć przyszłość i nie jest powiedziane, że od razu znajdziemy odpowiednich ludzi, z całą stanowczością mogę jednak powiedzieć, że kochamy Dotę 2 i chcemy być jej częścią. Rozglądamy się zarówno za graczami, jak i za całymi drużynami, które mogłyby kontynuować mistrzowskie dziedzictwo pozostawione przez pięciu naszych chłopaków – zapewnił Nazgul.

Były już skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Amer „Miracle-” Al-Barkawi
  • Aliwi „w33” Omar
  • Ivan Borislavov „MinD_ContRoL” Ivanov
  • Maroun „GH” Merhej
  • Kuro „KuroKy” Salehi Takhasomi
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały BLAST Pro Series odbędą się w Bahrajnie! Na stole pół miliona dolarów

Koniec roku coraz bliżej, a to oznacza, że niedługo nadejdzie pora na podsumowania. I właśnie takim swoistym podsumowaniem będą światowe finały BLAST...

>