Od startu 10. sezonu ESL Pro League dzieli nas już niespełna miesiąc, jednak dopiero teraz poznaliśmy ostateczną listę uczestników dywizji amerykańskiej. Zamknęło ją Sharks Esports, które w finale południowoamerykańskich baraży pokonało Supremacy Gaming.

Co ciekawe, gracze Sharks na co dzień mieszkają w Stanach Zjednoczonych, ale wykorzystali pewne kruczki i na czas trwania turnieju barażowego przenieśli się na sąsiedni kontynent. I ewidentnie opłaciło im się to, bo najpierw ich wyższość musiał uznać peruwiański miks ryokas, a później również wywodzące się z Peru Supremacy. Co ciekawe, Leonardo "leo_drunky" Oliveira i spółka podczas żadnego z tych spotkań nie tylko nie stracili mapy, ale nawet nie pozwolili rywalom na zdobycie podczas jednej potyczki więcej niż ośmiu punktów. Tak czy inaczej, dzięki temu triumfowi brazylijsko-argentyński skład będzie miał szansę powtórzyć swoje osiągnięcia z sezonów 7. i 8., gdy to awansował nawet na lanowe finały EPL.

Pełna lista uczestników amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 10 prezentuje się następująco:

Cloud9 Complexity Gaming DETONA Gaming Team Envy
eUnited FURIA Esports Ghost Gaming Infinity Esports
Isurus Gaming Team Liquid ex-Luminosity Gaming MIBR
NRG Renegades Sharks Esports Swole Patrol

Amerykańska dywizja ESL Pro League Season 10 ruszy 8 października i potrwa do 18 listopada. W jej ramach wywalczyć będzie można sześć slotów na grudniowe światowe finały w Odense, podczas których do zdobycia będzie w sumie 600 tysięcyc dolarów.