fot. BLAST Pro Series/Kirill Bashkirov

BLAST stawia kolejny krok. W puli nagród przyszłorocznego cyklu ponad 4 miliony dolarów!

Na początku września ESL i DreamHack przedstawiły nam ESL Pro Tour, czyli cykl turniejów CS:GO, w którego puli nagród w przyszłym roku znajdzie się ponad 5 milionów dolarów. Dziś natomiast poznaliśmy pierwsze szczegóły BLAST Premier – serii, która za kilka miesięcy zajmie miejsce BLAST Pro Series.

Najważniejszą nowością bez wątpienia jest otwarcie rozgrywek dla większej liczby zespołów, któremu towarzyszy również istotna zmiana formatu. Do lamusa przejdą pojedyncze lanowe przystanki, które zastąpione zostaną przez strukturę ligową podzieloną na dwa sezony i zwieńczoną finałami światowymi. Dodatkowo organizatorzy zapowiedzieli też zwiększenie liczby spotkań rozgrywanych w trybie BO3.

Zarówno wiosną, jak i jesienią rywalizację zainauguruje trzytygodniowa faza grupowa – w jej trakcie aż sześć z dwunastu walczących ekip zapewni sobie przepustkę do kolejnego etapu zawodów, natomiast druga połowa stawki trafi do turnieju ostatniej szansy (BLAST Showdown). W nim udział wezmą jeszcze cztery dodatkowe składy, a cała dziesiątka stanie do boju o ostatnie dwa bilety na finały wiosenne tudzież jesienne – na nich pojawi się więc osiem zespołów. To jednak nie koniec niespodzianek – na koniec roku zorganizowane zostaną jeszcze finały światowe, a ich ośmioro uczestników wyłonionych zostanie na podstawie dotychczasowych rezultatów w całym cyklu.

Tak wyglądać będą pule nagród poszczególnych etapów BLAST Premier:

  • faza grupowa (wiosna i jesień) – łącznie 600 tysięcy dolarów
  • BLAST Showdown (wiosna i jesień) – łącznie 650 tysięcy dolarów
  • finały wiosenne i jesienne – łącznie 1,5 miliona dolarów
  • finały światowe – 1,5 miliona dolarów (z czego aż milion powędruje do zwycięzcy).

Na ten moment nie wiadomo, jakie drużyny zostaną zaproszone do udziału w BLAST Premier, a także jak będzie wyglądał proces kwalifikacyjny do tych zawodów. Nieznane są również lokalizacje i terminy kolejnych faz rywalizacji – informacje te dopływać będą do nas wraz z upływem czasu. Przypomnijmy, iż w tym roku czekają nas jeszcze dwie imprezy organizowane przez BLAST – duński cykl w Kopenhadze oraz Bahrajnie, gdzie odbędą się finały z pulą nagród w wysokości pół miliona dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis, FaZe i Liquid pewne gry na światowych finałach BLAST Pro Series 2019

Dziś poznaliśmy trzy z czterech formacji, które w grudniu pojawią się na światowych finałach BLAST Pro Series. Są to Astralis, FaZe Clan oraz Team Liq...

>