fot. Blizzard

New York Excelsior i San Francisco Shock powalczą o miejsce w finale OWL

Kolejna drużyna odpadła z wyścigu po mistrzostwo Overwatch League Season 2019. Tym razem padło na Hangzhou Spark, które minionej nocy musiało uznać wyższość San Francisco Shock i w efekcie zakończyło tegoroczną edycję rozgrywek tuż za podium.

Nie ulega wątpliwości, że głównym faworytem omawianego spotkania było właśnie Shock, nie dziwi więc fakt, że to właśnie ta ekipa zatriumfowała w stosunku aż 4:0! Wynik ten jest jednak zwodniczy, bo Spark bardzo długo stawiało czynny opór i na każdej z czterech rozegranych map przegrywało różnicą zaledwie jednego punktu. Co więcej, na King’s Row, Świątyni Anubisa i Dorado potrzebne były nawet dogrywki, co tylko obrazuje, jak bardzo wyrównany był to pojedynek. Podopieczni Muho „Maska” Lee mogą więc mówić o sporym pechu, bo w końcowym rozrachunku to pewne detale przesądziły o tym, że w nadchodzącym finale drabinki przegranych wystąpi SF Shock, a nie oni.

Szczegóły omawianego spotkania prezentują się następująco:

14 września

3. runda drabinki przegranych

21:00 Hangzhou Spark 0:4 San Francisco Shock
Pusan 1:2
King’s Row 3:4
Anubis 4:5
Dorado 4:5

W grze o mistrzostwo OWL pozostały więc już tylko trzy zespoły. Z jednej strony mamy Vancouver Titans, które może być już pewne gry w wielkim finale, a z drugiej New York Excelsior i San Francisco Shock. Ekipy te dziś wieczorem zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku, którego stawką będzie drugie miejsce w meczu finałowym. I już teraz możemy założyć, że przed graczami z NY naprawdę trudne zadanie, bo ich najbliższy rywal od momentu porażki z Atlanta Reign nie tylko nie przegrał żadnego meczu, ale nawet nie stracił mapy!

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

15 września

Finał drabinki przegranych

21:00 New York Excelsior vs San Francisco Shock BO7

Anglojęzyczna transmisja z finałów Overwatch League Season 2019 dostępna będzie na oficjalnym kanale Overwatch League na Twitchu. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Apex Legends Preseason Invitational: SJP2 żegna się z Alwernią, Secret nadal w grze

Drugi dzień zmagań w ramach Apex Legends Preseason Invitational dobiegł końca. Jednocześnie skończyła się także przygoda w pełni polskiego składu SJP2...