fot. SUPER GAME e-sport

Dobiegło końca SUPER GAME e-sport w Sztumie

Za nami dwa dni esportowej zabawy w Sztumie, która organizowana była pod egidą SUPER GAME e-sport. Impreza zgromadziła wielu lokalnych (i nie tylko) fanów szeroko pojętego gamingu, którzy mieli na miejscu okazję zapoznać się z wieloma atrakcjami.

Największą był turniej Counter-Strike: Global Offensive, który ostatecznie wygrał zespół znany jako Wyrafikowani, który w pokonanym polu pozostawił m.in. ioVape oraz ProXone. O tytuł najlepszej rywalizowały także placówki oświatowe – ostatecznie w zawodach z cyklu LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie zwyciężył Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, który w meczu finałowym rozgromił 2:0 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku.

Warto także wspomnieć o Mateuszu Wasińskim z firmy FILA, który okazał się najlepszym wirtualnym kierowcą, który rywalizował na symulatorze wyścigowym Gran Turismo Sport TAG Heuer w turnieju firm. Niemniej spróbować swoich sił mogli także pozostali zgromadzeni na terenie Sztumskiego Centrum Kultury. To z myślą o nich organizatorzy przy współpracy z władzami miasta przygotowali też m.in. strefę FREE2PLAY, turnieje FIFA 19, a także liczne wykłady tematyczne, które wygłaszał chociażby dr Marcin Kołacz z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego i Prawnego „FILAR”.

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Sztumie, prezentuje się następująco:

Turniej Counter-Strike: Global Offensive

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

1. Wyrafikowani
2. RioVape
3. ProXone
1. Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku
Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic z awansem do fazy grupowej Worldsów

Niespodzianki nie było. Fnatic bezproblemowo pokonało Splyce na koniec europejskich Regional Finals i zapewniło sobie miejsce w fazie grupowej Worldsó...