fot. Marceli "Guti" Kaźmierczak / PACT

adwokacik pokonuje GAMERZONE i dołącza do Virtus.pro w play-offach V4!

adwokacik nie wszedł najlepiej w V4 Future Sports Festival 2019, ale podobnie jak Virtus.pro podniósł się z kolan i awansował do najlepszej szóstki węgierskich zmagań. Ekipa Grzegorza „SZPERA” Dziamałka w meczu wieńczącym drugi dzień turnieju wyeliminowała z dalszej rywalizacji GAMERZONE.

GAMERZONE 0 : 2 adwokacik

(V4 Future Sports Festival – mecz przegranych grupy B)
9 6 Mirage 9 16
3 7
12 3 Inferno 12 16
9 4
 Train 

W pierwszej rundzie pistoletowej reprezentanci gospodarzy nie pozostawili Polakom złudzeń, ale być może zwycięstwo bez ani jednej straty uśpiło czujność zawodników GAMERZONE, wszak po chwili nasi rodacy odpowiedzieli udanym forcem. adwokacik bardzo skutecznie radził sobie z natarciami rywala, rzadko pozwalając mu na dotarcie do strefy detonacji. Dopiero w dziesiątej odsłonie Węgrzy przerwali serię triumfów SZPERA i spółki, zgarniając trzecie oczko w ataku. Tych przed przerwą dołożyli jeszcze trzy, a wygrane pistole po zmianie stron sprawiły, że przewaga rodzimej formacji stopniała niemalże do zera. Polska piątka nie pozwoliła przeciwnikom na wyrównanie wyniku i ponownie wykorzystała moment nieuwagi. Po tym niepowodzeniu w szeregi GAMERZONE wkradło się zawahanie, a słabość oponentów wykorzystał adwokacik, który sprawnie zdobył punkt mapowy i wkrótce mógł cieszyć się z prowadzenia w serii.

Po kilkuminutowej przerwie przenieśliśmy się na Inferno, czyli wybór zespołu z Węgier. Czy była to dobra decyzja Bence „hussaRa” Huszára oraz kompanów? Przebieg pięciu otwierających rund raczej o tym nie świadczył, gdyż to drużyna znad Wisły była jedyną punktującą na serwerze. Gra GAMERZONE zupełnie się nie kleiła, co naszych przedstawicieli nie powinno szczególnie martwić. Gracze z Polski z odsłony na odsłonę zwiększali zasobność swoich kont, przy okazji niszcząc ekonomię przeciwnego obozu. Terroryści przełamali się dopiero w dziesiątym starciu, lecz był to jeden z niewielu ich przebłysków w tej połowie. Nadzieje lokalnych kibiców przywróciła druga runda pistoletowa, która padła łupem ich ulubieńców. adwokacik zgromadził jednak spory zapas punktowy i nie musiał aż tak przejmować się swoją krótką niedyspozycją. Członkowie węgierskiej formacji skrócili dystans do nawet trzech oczek, natomiast nie było ich stać na nic więcej. Krajowa piątka nie dopuściła do comebacku GAMERZONE, zamykając całe spotkanie przekonującym wynikiem 2:0.

Jutro uczestnicy będą mogli zregenerować siły przed startującymi w sobotę play-offami imprezy. Anglojęzyczna transmisja z V4 Future Sports Festival 2019 dostępna jest na oficjalnym kanale V4 Future Sports na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny sezon DPC czas zacząć! Znamy datę i miejsce pierwszego Minora

Minął już prawie miesiąc od The International 2019. OG zapisało się w historii profesjonalnej Doty 2 jako pierwsza formacja, która zdołała obronić tyt...