fot. ESL/Bart Oerbekke

Kolejny sezon DPC czas zacząć! Znamy datę i miejsce pierwszego Minora

Minął już prawie miesiąc od The International 2019. OG zapisało się w historii profesjonalnej Doty 2 jako pierwsza formacja, która zdołała obronić tytuł mistrza świata, a Team Liquid zdążył już się pogodzić z myślą, że w tym roku nie uda się wrócić na tron. Kurz po finale turnieju zdążył już opaść, a fani oraz drużyny zaczęły wypatrywać pierwszych informacji dotyczących rozpoczęcia kolejnego sezonu rozgrywek. Dzisiaj wreszcie zza horyzontu wyłoniła się pierwsza taka informacja.

Pierwszy Minor Dota Pro Circuit 2019/2020 zawędruje do Los Angeles i zostanie rozegrany w dniach 7-10 listopada. Jego organizatorem będzie Beyond The Summit, a same zawody będą nosiły nazwę Dota Summit 11. To będzie pierwsza impreza spod szyldu tej spółki, która zostanie rozegrana przed publicznością zgromadzoną w arenie.

Po zmianach w systemie DPC w planach Valve nie było miejsca dla BTS w kwestii zmagań nagradzających punktami DPC. Ostatni taki turniej miał miejsce jeszcze w roku 2017, kiedy to odbyło się Dota Summit 8, czyli również jeden z Minorów. Od tego momentu Beyond The Summit organizowało co prawda zawody znane dla tej marki, ale żaden z nich nie miał wpływu na listę uczestników TI.

Ekipy, które udadzą się na pierwszego Minora DPC 2019/2020 oprócz mistrzowskiego tytułu powalczą również o miejsce na pierwszym Majorze, punkty DPC oraz nagrody z puli 300 tysięcy dolarów. Listę drużyn walczących w ramach Dota Summit 11 poznamy dopiero po zakończeniu kwalifikacji do tego turnieju, jednak na chwilę obecną nie znamy daty rozegrania owych eliminacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Misfits kolejną organizacją, która chce wrócić na scenę CS:GO?

W ostatnim czasie włodarze 100 Thieves oraz Dignitas oficjalnie potwierdzali, iż po dłuższej nieobecności zamierzają ponownie zaznaczyć swoją obecność...

>