fot. Michał Jaworski

SUPER GAME e-sport żegna się z Krzeszowicami

Kolejny przystanek cyklu SUPER GAME e-sport dobiegł końca. Tym razem miejscem esportowej rywalizacji oraz gamingowych atrakcji były Krzeszowice, gdzie przez ostatnie dwa dni rywalizowały między sobą m.in. drużyny szkolne oraz miejskie.

W piątek zapadły rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. Po końcowy triumf sięgnął Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, który w finale pokonał 2:1 Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Placówka z Krakowa, AZS UEK SMS, zajęła dopiero trzecie miejsce, ale mieszkańcy grodu Kraka nie mieli co się smucić. Wszak dzień później ich reprezentacja stanęła na drugim stopniu podium HIRO Quersus Pucharu Miast w E-sporcie. Najwyższe miejsce i tytuł mistrzowski zgarnęła natomiast Trzebinia.

Coś dla siebie znaleźć mogły także panie, z myślą o których zorganizowano SUPER GIRLS e-sport. Turniej ten wygrały zawodniczki Teamu Saiprah, które okazały się lepsze od MIXez i PROkuracika. Ponadto rywalizacja toczyła się również w ramach turnieju indywidualnego FIFA 19 czy też symulatora rajdowego Gran Turismo Sport TAG Heuer. Na miejscu pojawiły się też Komenda Powiatowa Policji w Krakowie oraz Straż Miejska w Krzeszowicach, dzięki którym chętni mogli przetestować alkogogle i narkogogle.

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Krzeszowicach, prezentuje się następująco:

Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

HIRO Quersus Puchar Miast w E-sporcie

1. Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni
2. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej
3. AZS UEK SMS Kraków
1. Trzebinia
2. Kraków
3. Tomaszów Mazowiecki

SUPER GIRLS e-sport

1. Team Saiprah
2. MIXez
3. PROkuracik
Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Katowice nie dla Rogue Esports Club. Raxxo i spółka przegrywają w ćwierćfinale EU Masters

W czwartek na dobre pożegnaliśmy się z szansami na polski finał European Masters, ale okazało się, że to dopiero początek złych wieści. W Katowicach z...

>