STS
Fortnite TwitchCon 2019
fot. twitter/FortniteGame

Na TwitchConie odbędą się turnieje w Fortnite’a z ponad milionem dolarów w puli

Już w nadchodzący piątek wystartuje TwitchCon 2019. Epic Games poinformowało dziś, że podczas tego wydarzenia będziemy świadkami turniejów w Fortnite’a z łączną pulą nagród przekraczającą 1 300 000 dolarów.

Pierwszy raz podczas imprezy z Fortnitem zetkniemy się już 27 września o 20:00 czasu polskiego. Wtedy swoje pojedynki będzie mógł rozegrać każdy chętny, a najlepsi wezmą udział w wielkim finale, w którym wystąpią znani streamerzy. Obecni w San Diego zawodncy będą rywalizować w tercetach, lecz mimo że odbędą się trzy rundy kwalifikacji, każda ekipa będzie mogła zagrać tylko w jednej. Łącznie do kolejnego etapu zawodów awansuje osiemnaście formacji. Dla graczy, którzy pokażą się z bardzo dobrej strony, przewidziano nagrody wynoszące nawet 5 tysięcy dolarów za pierwsze miejsce w klasyfikacji lub największej liczbie zabójstw. Ponadto pomiędzy poszczególnymi grami zobaczymy rozgrywki head-to-head, w których będą walczyć wybrani twórcy społeczności.

Około 3:00 w nocy wystartuje najbardziej widowiskowa część turnieju – TwitchCon Fortnite Showdown. Na scenie prócz zakwalifikowanych tercetów zobaczymy najbardziej znanych celebrytów powiązanych z grą Epic, w tym Turnera „Tfue” Tenneya, Thomasa „72hrs” Mulligana czy Dennisa „cloakzy’ego” Lepore’a. Zasady finałów prawdopodobnie będą takie same jak w kwalifikacjach, z tym że stawka znacząco wzrośnie – za wygranie jednej gry będzie można zgarnąć nawet 30 tysięcy dolarów. Ostatnia część zawodów potrwa przez około trzy godziny.

Lista wybranych uczestników TwitchCon Fortnite Showdown
Drużyna 1 Tfue flyr parpy
Drużyna 2 72hrs cloakzy Timthetatman
Drużyna 3 NICKMERCS SypherPK NateHill
Drużyna 4 symfuhny bugha NickEh30
Drużyna 5 aydan DrLupo seanpcc
Drużyna 6 Chap Vivid Carose
Drużyna 7 kinstaar hunter twiks
Drużyna 8 gotaga hhawkers keolys
Drużyna 9 Ceice Elevate CourageJD
Drużyna 10 Myth Kayuun collinfrags

Tegoroczny TwitchCon wystartuje już w piątek o 10:00 rano i potrwa do niedzieli. Pojawią się na nim najbardziej znani streamerzy na świecie, a wiele czołowych firm ustawi na wydarzeniu swoje stoiska. Pełen harmonogram imprezy znajduje się pod tym linkiem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

piratesports rozpoczyna współpracę z Pogonią Szczecin

Od kilku miesięcy wszyscy zachwycają się sposobem, w jaki piratesports prowadzi swoje media społecznościowe. Niewielu może jednak pamiętać, że korzeni...