Od kilku miesięcy wszyscy zachwycają się sposobem, w jaki piratesports prowadzi swoje media społecznościowe. Niewielu może jednak pamiętać, że korzenie organizacji sięgają czasów, gdy nazywała się ona jeszcze Polbit Pogoń Szczecin i silnie współpracowała ze szczecińskim klubem sportowym. Teraz po krótkiej przerwie obie strony ponownie rozpoczynają wspólne działania.

Na pewno nadal będziemy z Pogonią współpracować w zakresie FIFY. Dla nich jest naturalne, że będą mieć organizację, która ich wspiera, ale w turniejach będzie występować jako Pogoń Szczecin. Naturalne będzie też, że każdy będzie kojarzył nas jako piratesports właśnie z Pogonią. (...) Będziemy z Pogonią związani – może nie nazwą, ale np. innymi kwestiami, jak chociażby akcentami na koszulkach i wzajemnym promowaniem się w social mediach – zapowiadał jeszcze w czerwcu w rozmowie z naszym serwisem właściciel popularnych Piratów, Bartosz Polender.

Od tamtego momentu minęły więc trzy miesiące, ale wreszcie widzimy efekty tych zapowiedzi. Pogoń oficjalnie rozpoczęła bowiem współpracę z piratesports, która dotyczyć będzie prowadzonej przez organizację sekcji FIFA. Ta ostatnio powiększona została o dwóch nowych zawodników, co miało zapewne związek z nachodzącym kolejnym sezonem Ekstraklasa Games. Teraz wiemy już, że podczas zmagań w ramach oficjalnych piłkarskich rozgrywek esportowych gracze Piratów reprezentować będą właśnie Pogoń i w czasie spotkań będą przywdziewać jej charakterystyczne granatowo-bordowe barwy.

Przypomnijmy, że w składzie podległej piratesports sekcji FIFA znadują się tacy gracze, jak:

  • Marcin „mrn” Sczes
  • Adrian „Kamyk” Kamiński