Poznaliśmy pierwszą ekipę, która zapewniła sobie awans do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019. Jest nią miksowy skład psychasiada, który w finale górnej drabinki eliminacji niespodziewanie pokonał AVEZ Esport. A trzeba pamiętać, że zespół ten... wcześniej zdążył już nawet odpaść.

Drużyna Kuby "Markosia" Markowskiego i Konrada "koyota" Hadały wczoraj została bowiem wyeliminowana przez Tajemnice Watykanu, ale przywrócono ją do gry po tym, jak formacja ta została zdyskwalifikowana przez organizatorów. I tej drugiej szansy gracze psychasiada już nie zmarnowali. Najpierw poradzili sobie z Digital Killers, by dziś ograć również Me & the Boys. W decydującym meczu natomiast miksowa ekipa stoczyła niezwykle zacięty pojedynek z AVEZ, który rozstrzygnął się dopiero po trzech mapach. Co prawda lepiej wystartowały popularne Ośmiornice, które wynikiem 16:6 zgarnęły Traina, ale kolejne dwie potyczki padły już łupem koyota i spółki, którzy najpierw wygrali na Mirage'u 16:12, by potem przypieczętować swój awans zwycięstwem 16:10 na Nuke'u.

Skład psychasiada prezentuje się następująco:

  • Maciej "destroj" Deorocki
  • Tomasz "exhie" Tuszko
  • Dominik "frz" Baran
  • Konrad "koyot" Hadała
  • Kuba "Markoś" Markowski

Jutro poznamy drugi zespół, który zagwarantuje sobie przepustkę do ESL MP poprzez zamknięte eliminacje. W grze o slot pozostają takie drużyny jak adwokacik, AVEZ Esport oraz Warriors Team. Jesienna edycja ESL Mistrzostw Polski ruszy natomiast na początku października.