Po berlińskim Majorze StarLadder nie zamierza zwalniać tempa. Ukraińska spółka zapowiedziała dziś ósmą edycję StarSeries i-League, która w dniach 21-27 października zagości w tureckim Belek. W puli nagród rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive drugi raz z rzędu znajdzie się aż pół miliona dolarów.

Co najważniejsze, organizatorzy zdecydowali się na niezwykle istotną zmianę formatu wydarzenia. Do lamusa przejdzie dobrze nam znany system szwajcarski, a jego miejsce zajmie faza grupowa połączona z play-offami rozgrywanymi w drabince podwójnej eliminacji. Przed startem zawodów szesnastu uczestników zostanie podzielonych na dwa zbiory, w których rywalizacja również toczyć będzie się w ramach spotkań zarówno w górnym, jak i dolnym brackecie. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy w etapie pucharowym będą mogły pozwolić sobie na wpadkę, natomiast składy z trzeciej i czwartej lokaty w play-offach postawione zostaną pod ścianą. Słabsza połowa stawki swoją przygodę z turecką imprezą zakończy już po jej pierwszej fazie. Na koniec warto jeszcze dodać, iż na przestrzeni całego turnieju wszystkie pojedynki rozgrywane będą w trybie BO3.

Jak już wspomnieliśmy, w wydarzeniu udział weźmie szesnaście formacji CS:GO z całego świata. Aż dwanaście z nich otrzyma bezpośrednie zaproszenia od organizatorów, którzy już teraz zapewnili, iż w Turcji pojawi się siedem ekip z czołowej dziesiątki rankingu HLTV. Listę uczestników uzupełnią drużyny wyłonione na drodze regionalnych eliminacji, które zorganizowane zostaną na Starym Kontynencie, w Brazylii oraz w Chinach.